Ryanair rusza na afrykański rynek – wykupił Malta Air

Ryanair wykupi maltański start up Malta Air i planuje dalsze inwestycje na Malcie. Informacja o tym wydarzeniu została podana dzisiaj, 11 czerwca.

Ryanair wraz z wykupem linii planuje stworzyć nowy oddział, dzięki któremu dotrze do większej liczby rynków, m.in. w Afryce Północnej. Przewoźnik przeniesie flotę 6 samolotów Boeing 737 do nowej spółki zależnej. Według planów ogłoszonych przez Ryanaira, docelowo zwiększenie floty ma się zakończyć na 10 maszynach w ciągu najbliższych 3 lat. Nowa inwestycja ma zapewnić 350 miejsc pracy na Malcie.

Umowa, której wartość nie została ujawniona, ma wejść w życie pod koniec czerwca 2019 roku. Malta Air stanie się kolejną marką w portfolio irlandzkiego przewoźnika. W grupie lotniczej Ryanair znajdują się obecnie Buzz (Polska), Lauda (Austria) i Ryanair (Irlandia).

Prezes Ryanaira, Michael O’Leary, powiedział:

Maltańska flaga będzie dumnie zdobić samoloty Malta Air podczas lotów do ponad 60 miast w Europie i Afryce Północnej. Planujemy rozwijać w ciągu następnych trzech lat maltańską flotę, połączenia, częstotliwość lotów oraz miejsca pracy.

źródło : tanie-loty.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *