Ryanair przewiózł wczoraj tylu pasażerów, co łącznie w kwietniu i maju!

W środę z usług Ryanaira skorzystało ok. 105 tysięcy pasażerów – to prawie tyle samo pasażerów, ilu irlandzka linia przewiozła w kwietniu i maju. Jednocześnie Michael O’Leary wierzy w szybkie odbicie jego linii już w te wakacje i zapowiada dalsze cięcie cen.

Zgodnie z zapowiedziami, Ryanair od początku lipca zaczął mocno przywracać swoją siatkę połączeń, która niemal w całości została zawieszona z powodu pandemii pod koniec marca. Irlandzka linia deklaruje, że na początek będzie wykonywać 1000 rejsów dziennie. Efekt? Statystyki przewoźnika stanęły na głowie – agencja Reuters podaje, że pierwszego dnia wznowienia lotów Ryanair przewiózł 105 tysięcy pasażerów. Dla porównania – w kwietniu irlandzka linia przewiozła w sumie 40 tysięcy pasażerów, w maju – niecałe 70 tysięcy!

W czerwcu irlandzka linia nieśmiało zaczęła już wznawiać część tras (w tym z Polski), jednak wciąż wynik jest dość skromny – irlandzka linia przewiozła w ubiegłym miesiącu 400 tysięcy pasażerów. Dla porównania – rok temu w tym samym miesiącu było to 13,6 mln ludzi.

– To dobry początek – mówił wczoraj Michael O’Leary w rozmowie z agencją Reuters.

W lipcu irlandzka linia planuje przewieźć 4,5 mln pasażerów, w sierpniu – 6 mln ludzi, czyli i tak nieco mniej niż połowa jej zeszłorocznego wyniku w tym miesiącu.

– Jeśli uda nam się osiągnąć takie wyniki w lipcu i sierpniu, a wiele rodzin podróżujących na wakacje zobaczy, że mogą to robić bezpiecznie, to myślę, że zobaczymy znacznie bardziej stabilny wzrost od września – mówi O’Leary.

źródło: fly4free.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *