Ryanair podnosi opłatę za rezerwację miejsca. Chcesz siedzieć obok znajomego? Płać więcej

Linie Ryanair zaczęły celowo rozsadzać pasażerów z jednej rezerwacji po pokładzie samolotu, by osoby chcące siedzieć razem zmuszone były do wykupienia dodatkowej opcji rezerwacji miejsc. Nie dość, że ta opłata nie zniknęła, to dodatkowo zostaje podniesiona. Gdy chcemy siedzieć koło rodziny i znajomych albo na miejscu z dodatkową przestrzenią na nogi, zapłacimy więcej niż dotychczas.

Wzrost cen za rezerwację miejsca w Ryanair

​Na polskiej stronie internetowej linii (w centrum pomocy) możemy przeczytać, że Ryanair podnosi opłatę za rezerwację miejsca w samolocie. Choć w „często zadawanych pytaniach” wciąż widnieją stare stawki, to w innej zakładce pojawiły się już nowe i można się spodziewać, że wkrótce zaczną obowiązywać.

Dotychczas rezerwacja miejsca w Ryanair kosztowała 2 euro za zwykłe miejsce, 7 euro za miejsce z przodu oraz 11 euro za miejsce z dodatkową przestrzenią na nogi. Pierwsza z tych opłat wzrosła dwukrotnie, a kolejna prawie dwukrotnie!

​Za rezerwację miejsca standardowego zapłacimy teraz 4 euro, a gdy chcemy siedzieć z przodu, aż 13,01 euro. Na wybranych kierunkach opłata za wybór miejsca jest jeszcze wyższa. Można się spodziewać, że pasażerowie wykupujący bilety podczas jednej rezerwacji, nadal będą celowo rozsadzani na pokładzie samolotu.

Z kolei gdy chcieliśmy wybrać przykładowe miejsca w samolocie z Wrocławia do Gdańska (na 22 marca), pokazały nam się ceny wyższe niż za sam bilet.

źródło tanie-loty.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *