Ryanair podniósł opłaty za bagaż i pierwszeństwo wejścia na pokład! Sprawdź ile!

Ryanair podniósł opłaty za podręczny bagaż o wadze do 10 kg i za pierwszeństwo wejścia na pokład. Ceny są wyższe już od połowy lipca, jednak zmiana została przeprowadzona bez rozgłosu i przeszła prawie niezauważona.

Większe opłaty za bagaż podręczny

Zdrożał podręczny bagaż o wadze do 10 kg. Do niedawna trzeba było za niego zapłacić 10-12 euro w przypadku dokonania rezerwacji przez stronę internetową Ryanair. Obecnie maksymalna opłata za ten rodzaj bagażu wynosi aż 17,5 euro. Przewoźnik podniósł również opłatę za nadanie bagażu na lotnisku – z 20 do 25 euro. Niezależnie czy jego nadanie będzie miało miejsce w punkcie odpraw czy przed wejściem na pokład.

Droższe priority boarding

Więcej kosztuje również pierwszeństwo wejścia na pokład, a co się z tym wiąże – najtańsza opcja przewozu 2 sztuk bagażu podręcznego: dużego o wymiarach 55 x 40 x 20 cm i mniejszego 40 x 20 x 25 cm. Jeszcze niedawno trzeba było za to zapłacić 6-10 euro, obecnie zakres ceny zwiększył się do 6-12 euro. Widełki cenowe zależą od odległości do miejsca docelowego i momentu, w którym wykupi się priority boarding (im szybciej, tym taniej). Na najmniejszą opłatę może liczyć tylko pierwsze 30 osób, które wykupi pierwszeństwo wejścia na pokład.

źródło: tanie-loty.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *