Ryanair kontra łowcy reklamacji! Przewoźnik wygrywa proces w sprawie odszkodowań

Sąd Apelacyjny wydał dziś orzeczenie podtrzymujące dotychczasową politykę Ryanair w zakresie komunikacji i bezpośredniej wypłaty odszkodowań z tytułu EU261 na rzecz klientów oraz orzeczeniu wniosku firmy Bott & Co Solicitors Ltd o wypłatę wynagrodzeń, których nie mogą uzyskać od klientów. Dlaczego? Bo otrzymali bezpośrednie odszkodowania od Ryanair.

Ryanair ma czytelny i łatwy system

Sędzia Lewison, który przewodniczył w rozprawie sądu apelacyjnego i orzekał wraz z sędziami Simonem i Lindblomem, stwierdził, że procedury reklamacyjne Ryanaira umożliwiają pasażerom dochodzenie odszkodowań przy minimalnym nakładzie pracySąd apelacyjny orzekł więc dokładnie tak samo jak Sąd Najwyższy w Londynie, który w zeszłym roku orzekł, iż Ryanair stworzył czytelny i łatwy w użyciu system, dzięki któremu pasażerowie mogą wysuwać roszczenia o odszkodowania w związku z opóźnieniem lub anulacją lotu online lub korespondencyjnie bez pomocy osób trzecich.

Ryanair wzywa wszystkich pasażerów, którzy chcieliby wnieść roszczenia odszkodowawcze z tytułu EU261, do uczynienia tego bezpośrednio w Ryanair i unikania tzw. łowców reklamacji jak Bott & Co, Fairplane, Hayward Baker, Sky Legal i Flightright, którzy pobierają prowizję w wysokości ponad 40% z odszkodowania w wysokości 250€. Klienci, którzy zgłoszą roszczenia bezpośrednio w Ryanair otrzymają 100% odszkodowania bez konieczności odliczenia honorarium łowców reklamacji.

W zeszłym roku Ryanair utworzył specjalny Dział ds. Obsługi Odszkodowań, który rozpatruje wnioski o odszkodowania w ciągu 10 dni roboczych.

Kenny Jacobs z Ryanaira powiedział:

Z zadowoleniem przyjmujemy orzeczenie Sądu Apelacyjnego podtrzymujące zeszłoroczną decyzję Sądu Najwyższego w Londynie uznającego za właściwą politykę Ryanaira w zakresie komunikacji i bezpośredniej wypłaty odszkodowań z tytułu EU261 na rzecz klientów. Jeseśmy przekonani, iż orzeczenie to powstrzyma „łowców reklamacji” jak Bott & Co, Fairplane, Hayward Baker, Sky Lega i Flightright, którzy niepotrzebnie angażują klientów w procesy sądowe, tylko po to, aby pobrać od nich ponad 40% ich odszkodowania. Ryanair wzywa wszystkich pasażerów, którzy chieliby wnieść roszczenia odszkodowawcze, do uczynienia tego bezpośrednio w Ryanair i unikania tzw. „łowców reklamacji” i ich wysokich prowizji. Ryanair stworzył w zeszłym roku specjalny Dział ds. Obsługi Odszkodowań, który rozpatruje wnioski o odszkodowania w ciągu 10 dni roboczych

źródło tanie-loty.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *