Ryanair i inni anulują setki lotów na Kanary przez burze piaskowe znad Sahary i silne wiatry!

Setki odwołanych i opóźnionych rejsów, które miały odlecieć z i na Wyspy Kanaryjskie – to efekt burzy piaskowej znad Sahary, która spowodowała drastyczne ograniczenie widoczności. Od soboty część lotnisk jest zamknięta.

Powodem problemów jest Kalima, czyli chmura piasku i pyłu pochodząca z marokańskiej części Sahary. Problem polega na tym, że przechodząc nad Wyspami Kanaryjskimi, pył opada na powierzchnię ziemi, odkładając się pomarańczową warstwą i zmniejszając widoczność, trochę tak jak mgła. Fatalna widoczność spowodowała zamknięcie kilku lotnisk, a co za tym idzie – anulowanie i opóźnienia setek lotów

Jak podaje PAP, z powodu słabej widoczności zamknięto lotniska na Teneryfie i Gran Canarii, a ponad 230 lotów zostało odwołanych lub skierowanych na inne lotniska. Tylko Ryanair anulował w sobotę i niedzielę 35 lotów z i na Fuerteventurę, Gran Canarię, Lanzarote i lotnisko Tenerife South.

Z powodu burzy odwołane zostały wszystkie wydarzenia publiczne planowane na ten weekend, w tym m.in. słynny karnawał w Lanzarote. Mieszkańcom i turystom zalecono, by na razie nie opuszczali budynków. Z powodu fatalnej widoczności i porywistego wiatru zamknięta jest też część dróg.

źródło: fly4free.pl

Admin Zetolot.pl

Założyciel portalu Zetolot.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *