Ruszyło pierwsze Ogólnopolskie Badanie Podróżników! Czego się dowiemy? Weź udział i wygraj nagrody

Wiele razy przytaczamy wnioski z badań dotyczących podróżowania, przeprowadzone przez zagraniczne organizacje. Tym razem będziemy mogli przeanalizować polski rynek turystyczny. Jak wygląda statystyczny polski podróżnik? Skąd czerpie inspiracje? Czy podróżuje sam, czy w towarzystwie? Kiedy podejmuje decyzje o podróży, jaki typ wyjazdów preferuje i ile wydaje na podróże i na sprzęt outdoorowy – poznamy odpowiedzi na te i wiele innych pytań w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

Pierwsze w historii badanie podróżników

Staruje pierwsze, niezależne badanie profilu polskiego podróżnika. Ty również możesz wziąć udział w ankiecie i pomóc w stworzeniu obrazu polskiego podróżnika. Wystarczy, że wejdziesz na stronę projektu. Można wygrać nagrody!

Na stronie czytamy:

Podróżujesz? Daj się poznać! Podziel się swoimi doświadczeniami, nawykami, czy podróżniczymi marzeniami i wygraj atrakcyjne nagrody.

W badaniu może wziąć udział każdy podróżnik i wczasowicz, który chce podzielić się swoimi opiniami. Udział w badaniu jest dobrowolny. Zebrane dane opracowywane będą w formie zbiorczych zestawień statystycznych, bez możliwości powiązania ich z osobą respondenta. Z badań poznamy m.in. destynację roku, najbardziej aktualny podróżniczy trend, najbardziej inspirujące blogi, konta społecznościowe czy wpływowe postaci polskiego rynku podróżniczego.

Wypełnienie ankiety zajmie Ci około 10 minut. Co możesz zyskać? Zobacz regulamin! Czekają ciekawe nagrody (w tym główna to wyprawa na Islandię)! Badanie trwa do 18 lipca. Na podstawie badań zostanie stworzony raport, dzięki któremu zobaczymy obraz polskiego podróżnika 2019. Badanie dotyczy podróżowania, tego w jaki sposób planujesz wyjazdy, jak podróżujesz i na co zwracasz największą uwagę w ich trakcie. Celem projektu jest poznanie zwyczajów polskich podróżników oraz lepsze zrozumienie ich motywacji i potrzeb.

Łukasz Nowak, twórca Klubu Podróżników Soliści, inicjator i główny organizator OBP 2019 powiedział:

Polski rynek podróżniczy rośnie z każdym kolejnym rokiem. Jednak preferencje polskiego podróżnika i informacje na temat całego sektora znamy głównie z danych systemów rezerwacyjnych biur podróży. Organizowane przez nas badanie obejmować będzie zatem cały rynek w szerokim tego słowa znaczeniu, dzięki czemu otrzymamy rzetelne źródło wiedzy oraz przede wszystkim profil statystycznego polskiego podróżnika. Dodatkowo celem projektu jest pogłębienie istniejącej wiedzy o zjawiskach związanych z tym aspektem życia Polaków podejmowanymi decyzjami, tym, co ma na nie bezpośredni wpływ, ale też preferencjami np. w kwestii zakupów sprzętu podróżniczego .

Lista nagrodzonych osób zostanie ujawniona w ciągu 14 dni od dnia zakończenia konkursu na profilu FB Ogólnopolskie Badanie Podróżników.

źródło: tanie-loty.com.pl

Admin Zetolot.pl

Założyciel portalu Zetolot.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *