Rekordowy lot. Z Nowego Jorku do Londynu w niecałe 5 godzin

Samolot linii British Airways pokonał w weekend trasę z Nowego Jorku do Londynu w 4 godziny i 56 minut. To najszybszy w historii lot na tej trasie.

Sztorm Ciara nad Wielką Brytanią, który w weekend spowodował odwołanie kilkudziesięciu lotów, pozwolił załodze samolotu British Airways na pobicie rekordu.

Boeing 747 pokonał trasę z Nowego Jorku do Londynu w czasie 4 godziny i 56 minut. To najszybszy w historii lot poddźwiękowy na tej trasie. Samolot na lotnisko Heathrow przybył ponad 80 minut przed planowaną godziną przylotu. Jak informują brytyjskie media, samolot momentami poruszał się szybciej od dźwięku, osiągając maksymalną prędkość 1327 km/h.

To jednak nie pierwszy raz, gdy piloci skorzystali warunków atmosferycznych w ten sposób. W 2019 piloci Virgin Atlantic skorzystali z podobnego prądu strumieniowego. Wówczas podczas lotu z Los Angeles do Londynu Heathrow samolot leciał z prędkością ponad 1200 km/h.

Według portalu Flightradar24, który o zdarzeniu poinformował na Twitterze, brytyjski samolot poprawił rekord przelotu, który należał do linii Norwegian i wynosił 5 godz. i 13 minut.

Jak podaje portal Fly4free.pl, z takich prądów można korzystać wyłącznie w podróżach z zachodu na wschód. W odwrotnym kierunku prąd strumieniowy zamiast pomagać – przeszkadza. Nie tylko wydłuża czas podróży, ale też zwiększa zużycie paliwa.

źródło: wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *