Qatar Airways wraca do Polski. A Wizz Air… chyba znów zawiesza wszystkie trasy

Katarski przewoźnik wznowi połączenia na trasie Warszawa -Doha od 1 lipca. Na początek linia będzie latać na tej trasie 4 razy w tygodniu. Z kolei wszystko wskazuje na to, że Wizz Air po raz kolejny przedłużył zawieszenie lotów z i do naszego kraju.

Z informacji katarskiego przewoźnika wynika, że od 1 lipca linia będzie latała z Warszawy w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Wyloty z Warszawy są zaplanowane na godzinę 18.00 – loty będą wykonywane Airbusami A320. To znacznie mniejsze maszyny niż do tej pory używane na tej trasie Airbusy A330 czy A350.

W komunikacie prasowym przewoźnika czytamy też, że Qatar Airways oferuje pasażerom elastyczną możliwość zmiany daty ze względu na sytuację związaną z koronawirusem. Wszystkie bilety wystawione do 30 września są ważne 2 lata od daty wystawienia i można dowolną liczbę razy zmieniać datę lub cel podróży. Dodatkowo bilet lotniczy można wymienić też na voucher o dodatkowej wartości 10 procent kwoty, którą zapłaciliśmy za bilet.

Tyle dobrych wiadomości. Gorsze (choć nie zaskakujące) są informacje od naszych czytelników, z których wynika, że z siatki Wizz Aira zniknęły wszystkie loty z i do naszego kraju do 15 czerwca (loty są widoczne, ale po kliknięciu w datę bilety są „wyprzedane”). Oznacza to, że najpewniej węgierska linia po raz kolejny zawiesi wszystkie trasy z naszego kraju. Przypomnijmy, że wczoraj LOT przedłużył zawieszenie wszystkich tras międzynarodowych do 19 czerwca, a formalnie zakaz lotów z i do naszego kraju obowiązuje obecnie do 6 czerwca. Z naszych niedawnych informacji wynika, że loty międzynarodowe z Polski miałyby być wznowione na początku lipca, więc wszystko wskazuje na to, że Qatar Airways – w przeciwieństwie do innych linii deklarujących wznowienie tras z Polski – faktycznie może uruchomić loty w pierwotnie zapowiadanym terminie.

źródło: fly4free.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *