Przeprowadź się do Włoch i prowadź tam firmę. Dostaniesz 700 euro miesięcznie i piękne widoki

Jeśli marzyłeś kiedykolwiek o przeprowadzce do Włoch, to teraz jest idealny moment na podjęcie takiej decyzji. Na zachętę możemy Ci zdradzić, że dostaniesz nawet 700 euro miesięcznie! Nieźle prawda? A gdzie haczyk?

Załóż firmę we Włoszech

A miejsce zamieszkania? Masz do dyspozycji piękny rejon Molise, a tam jedną spośród 136 gmin. To drugi najmniejszy region Italii. Nowy program ma na celu przeciwdziałanie wyludnieniu, czyli walkę z problemem, z którym borykają się włoskie wioski (zwłaszcza biedniejsze południe). Szanse na wspomniane 700 euro miesięcznie będą realne, kiedy zdecydujesz się przeprowadzić do jednej z gmin tego regionu (mieścina nie może liczyć więcej niż 2000 mieszkańców) i będziesz prowadził tam biznes.

Jak informuje The Local, dotacja będzie Ci przysługiwała przez trzy lata i łącznie może wynieść nawet 25,2 tysiąca euro (około 109 tysięcy złotych). Jednak swoją działalność gospodarczą musiałbyś prowadzić przez 5 lat. Wiele obszarów wiejskich eksperymentowało już na różne sposoby z zachęcaniem do osiedlania się nowych mieszkańców. Pisaliśmy o domach za 1 euro. Wiele jednak z tych ofert przyciąga najczęściej osoby szukające domów wakacyjnych, dlatego władze Molise wyszły z bardziej aktywną inicjatywą. Mają nadzieję, że taki pomysł zapewni długoterminowe korzyści. Aplikować możesz już od 16 września. Wnioski mogą wpływać przez kolejne 60 dni. Chętny? Powodzenia!

Włochy od pewnego czasu zmagają się z postępującym wyludnieniem. Według Istat (włoskiego urzędu statystycznego) w latach 2014-2018 liczba mieszkańców tego kraju spadła o ponad 670 tysięcy, do około 55 milionów. Tylko w 2018 roku kraj miało opuścić prawie 157 tysięcy osób.

źródło: wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *