Pożar w samolocie przez… ładowarkę do telefonu VIDEO !

Uważajcie na swój sprzęt elektroniczny w samolotach! Sprawdzajcie, czy się nie przegrzewa i czy działa prawidłowo. Inaczej może się to skończyć nieciekawie.

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce w samolocie Aeroflotu, lecącym z Moskwy do Wołgogradu w Rosji. Już po wylądowaniu w docelowym mieście, pasażerów musiano ewakuować, ze względu na pożar wywołany przez ładowarkę do telefonu.

Podłączona do gniazdka w samolocie ładowarka zapaliła się, przez co ogień szybko przemieścił się również na znajdujący się najbliżej fotel. Pożar ugaszono, jednak pasażerowie nawdychali się sporej dawki dymu, bo niezbyt umiejętnie sami zajęli się gaszeniem ognia. Przy okazji pamiętajcie, że pożarów związanych z prądem elektrycznym nie należy gasić wodą! W tym celu należy użyć gaśnicy proszkowej. Poniżej film z całego zdarzenia.

Linie lotnicze od jakiegoś czasu dbają o to, by nie wnosić na pokład litowych baterii i urządzeń elektronicznych, takich jak laptopy, aparaty fotograficzne, etc. Głównym celem jest zwiększenie bezpieczeństwa, choć jak udowodnił powyższy przykład, łatwiej jest zauważyć i ugasić ewentualny pożar, kiedy jego źródło znajduje się na pokładzie, a nie w luku bagażowym.

źródło tanie-loty.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *