Polska znosi zakaz lotów do 8 kolejnych krajów! Wielka Brytania też otwarta!

Od 1 lipca z Polski będą mogły być wykonywane loty do Czarnogóry, Gruzji, Japonii, Kanady, Albanii, Korei Południowej i na Ukrainę – wynika z najnowszego rozporządzenia Rady Ministrów. Od jutra znika też formalny zakaz lotów do Wielkiej Brytanii. Przynajmniej do 14 lipca nie polecimy za to do Szwecji i Portugalii.

Nowe rozporządzenie dotyczące zakazu lotów zostało już tradycyjnie opublikowane na nieco ponad 3 godziny przed wygaśnięciem poprzedniego. Jakie zaszły w nim zmiany? W porównaniu z poprzednim rozporządzeniem z listy krajów objętych zakazem lotów wykreślono Wielką Brytanię, co oznacza, że od 1 lipca (czyli od jutra) wszystkie rejsy z i do naszego kraju powinny się odbywać zgodnie z rozkładem. Abstrahując już od faktu, że Wizz Air lata już do Wielkiej Brytanii od niedzieli.

Jednocześnie utrzymano w mocy zakaz lotów do 2 krajów UE, gdzie sytuacja pandemiczna jest najgorsza: chodzi tu o Szwecję i Portugalię. Na razie zakaz lotów obowiązuje przez kolejne 2 tygodnie, a więc do 14 lipca.

W rozmowie z Fly4free.pl Michał Kaczmarzyk, dyrektor linii Buzz potwierdził, że jutro linia planuje wykonać wszystkie loty z i do Wielkiej Brytanii wynikające z rozkładu lotów.

Jednocześnie w rozporządzeniu wymieniono kolejne kraje, do których teoretycznie od 1 lipca będziemy mogli polecieć z Polski. Na liście znalazło się 7 państw. Są to Czarnogóra, Gruzja, Albania, Japonia, Korea Południowa, Kanada i Ukraina. Nie w każdym przypadku loty będą mogły wystartować już wtedy – Gruzja już na przykład zapowiedziała przedłużenia zawieszenia lotów międzynarodowych do 31 lipca. Co z Japonią, Kanadą i Koreą Południową? Wszystkie te kraje znajdowały się w “przedpandemicznej” siatce LOT i według naszych informacji – lada dzień narodowy przewoźnik może ogłosić wznowienie rejsów do każdego z tych krajów (a więc do Tokio, Seulu i Toronto )

źródło: fly4free.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *