Polska linia przejmuje szwajcarskiego przewoźnika

Polski przewoźnik wszedł na nowy rynek przewozów turystycznych. Enter Air, polska linia czarterowa, przejęła właśnie 48% udziałów w szwajcarskiej linii Germania Flug. Kosztowało ją to ok. 7,7 miliona złotych.

Grzegorz Polaniecki, członek zarządu Enter Air, powiedział:

Wejście na rynki niemieckojęzyczne było jednym z celów Enter Air. Poszukiwaliśmy więc odpowiedniego podmiotu, który posiadałby koncesję, kontrakty z biurami podróży, sloty lotniskowe oraz profesjonalny zarząd. Szwajcarska spółka posiada to wszystko, daje nam dostęp do intratnego szwajcarskiego rynku przewozów turystycznych, a w przyszłości do innych rynków niemieckojęzycznych, na których nie jesteśmy jeszcze w pełni obecni.

Germania Flug zajmuje się przewozami zarówno regularnymi jak i czarterowymi. Jej siedziba mieści się w Zurychu. W skład jej floty wchodzą 3 samoloty Airbus A319, a wraz z załogami lotniczymi pracuje ponad 100 osób. Trasy na jakich latają samoloty tej lini obejmują zarówno Europę jak i Afrykę i Bliski Wschód.

Z kolei Flota Enter Air składa się z 21 samolotów Boeing 737-800 i dwóch Boeingów 737 MAX 8. Przewoźnik posiada również 5 stałych baz: w Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu i Paryż u. Należy do niego również kilka baz sezonowych, m.in. w Londynie, Madrycie, Pradze i Tel Awiwie.

źródło: tanie-loty.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *