Polacy wracający do domu z PLL LOT mogą odetchnąć z ulgą! Znikają drogie bilety

Już pisaliśmy, że akcja polskiego rządu i PLL LOT pod hasłem #LotDoDomu mająca na celu sprawdzanie naszych rodaków do kraju spotkała się z wieloma kontrowersjami. Jedni krytykowali wysokość cen biletów inni bronili przewoźnika i krytykowali podróżników, którzy wybrali się w tak niebezpiecznym terminie poza granice naszego kraju. Dziś jednak Polacy chcący wrócić do kraju powinni być zadowoleni, bo PLL LOT wprowadza zmiany do systemu.

Biletu na #lotdodomu tańsze

Krzysztof Moczulski z PLL LOT w rozmowie z poinformował, że przewoźnik rezygnuje z podziału klas. Teraz bilety w ramach specjalnych czarterów z różnych części świata nasi rodacy mogą kupić w jednej cenie. Najprościej mówiąc, miejsca w całym samolocie kosztują tyle samo. Bardzo drogie bilety, na które narzekali Polacy zniknęły.

Codziennie do systemu dodawane są nowe kierunki, z których PLL LOT ma zabrać pasażerów. Zapotrzebowanie na lot można zgłosić na stronach stworzonych specjalnie dla operacjihttp://lotdodomu.pl ihttp://lotdodomu.com. Pamiętaj, że rejestracja nie jest równoznaczna z zarezerwowaniem biletu, a jedynie daje możliwość oszacowania zapotrzebowania na kolejne rejsu. Obowiązują zryczałtowane stawki za rejs ich wysokość zależały od kierunku, z którego realizowany będzie przelot: 400 – 800 PLN w granicach Europy i 1600 – 2400 PLN za przelot dalekiego zasięgu. Pozostałą kwotę dopłaci polski rząd.

Aktualna lista rejsów i link do bookingu dostępne są na https://www.lot.com/pl/pl/lot-do-domu.

Podróżni na bieżąco informowani są o rejsach danego dnia i tych, które mogą odbyć się w najbliższym czasie. Do systemu cały czas dodawane są też nowe kierunki, gdzie Polacy utknęli.

Rząd udostępnił 3 możliwości powrotu do kraju samolotem:

  • zaplanowane wcześniej loty czarterowe
  • specjalne dodatkowe czartery LOT-u
  • loty według zapotrzebowania organizowane przez LOT

źródło: tanie-loty.com.pl, PLL LOT

Admin Zetolot.pl

Założyciel portalu Zetolot.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *