Podróż dookoła świata – ile to kosztuje i czy się tak da?

Podróż dookoła świata wydaje się wielu podróżnikom nieosiągalnym marzeniem. Tymczasem jest to kwestia dobrego ułożenia trasy i zapolowania na tanie loty. Ile to kosztuje i czy tak się w ogóle da? Póki nie zaczniemy o tym myśleć, taka przygoda pozostanie w sferze marzeń.

Czy jesteś mentalnie gotowy na podróż dookoła świata? By czerpać w pełni z takiej przygody trzeba się przygotować na kilka niespodzianek. Czasami będą Cię czekały długie przesiadki. Oblecisz też wszystkie strefy czasowe świata, więc z pewnością przyda Ci się aklimatyzacja i będziesz niekiedy po prostu wyczerpany. Dużo lepiej będzie, gdy pożegnasz się z walizką i weźmiesz wygodny plecak, który możesz zabrać wszędzie. Nawet jeśli będziesz taszczył swój bagaż po azjatyckich górach albo pacyficznych tropikach.

Podróż dookoła świata to nie jest kwestia pieniędzy – istnieją tanie loty, to nie musi kosztować kroci! To kwestia nastawienia i chęci przeżycia przygody. Ten, kto ma więcej gotówki, wcale nie zobaczy więcej, ani nie będzie się lepiej bawił. Najwięcej z takiej wędrówki wyniesie ten, kto kocha podróże i akceptuje wszystkie możliwe niedogodności, które się z nimi wiążą.

Podróż dookoła świata – ile kosztuje?

No dobrze, a ile kosztuje podróż dookoła świata? Za same bilety lotnicze możesz zapłacić mniej niż za tygodniowe wakacje nad Bałtykiem. Jesteśmy po to, by dzielić się z Wami takimi okazjami.

Przykładowo nieco ponad rok temu pokazaliśmy Wam jak za 2821 zł oblecieć świat dookoła. Półtoramiesięczna podróż przez ZEA ( Dubaj ), Filipiny, Malezję, Chiny i USA ( Nowy Jork ) składała się z bardzo tanich odcinków, a najdroższy bilet kosztował 901 zł. Ta oferta jest oczywiście nieaktualna, ale możecie podejrzeć ją klikając tutaj.

Innym razem zaproponowaliśmy Wam nieco bardziej wyspiarskie klimaty. Rok temu można się było wybrać w półtoramiesięczną podróż przez Tajlandię, Malezję,  Australię, Fidżi, Samoa i Hawaje za 5196 zł. Nieco drożej, ale dostanie się do Australii, na Fidżi czy Samoa nigdy nie należało do tanich i przyznacie, że są to niecodzienne kierunki. Nasza stara podróż dookoła świata do podejrzenia tutaj.

Jak widzicie w podanych ofertach, podróż dookoła świata często przebiega przez kraje, gdzie konieczne jest wyrobienie wiz (m.in. do USA, wiele wycieczek dookoła świata czyli RTW – Round The World, prowadzi przez Stany Zjednoczone). Jest jednak możliwość polecenia np. do Kanady a następnie do Meksyku, czy lot przez Amerykę Południową. A jeśli nie przeszkadzają Wam wizy, wiele osób lata do USA z Islandii, gdzie tanie połączenia oferuje WOW Air.

Jak się przekonacie, połączenia przez Pacyfik między amerykańskimi a chińskimi czy japońskimi miastami często są w doskonałych cenach. Przy okazji można oczywiście zwiedzić Hawaje. Dobrze jest wykorzystać taką okazję, jeśli już będziemy mieli wizę. Azja także jest świetnie skomunikowana między większymi miastami, a co najważniejsze – są to tanie loty.

Jeśli chcemy odwiedzić Australię i Afrykę, często trzeba się nieco pogłowić jak wpleść te kontynenty w naszą podróż dookoła świata. Warto jednak pomyśleć nad krótką przerwą w hubie przesiadkowym, czyli mieście będącym węzłem lotniczym realizującym wiele połączeń z całego świata. W Azji to Dubaj czy Bangkok, w Europie na przykład lotnisko de Gaulla w Paryż u albo londyńskie Heathrow.

Nie ma jednej recepty na podróż dookoła świata – często długo czeka się na odpowiednią okazję albo poddaje się, bo po znalezieniu kilku tanich połączeń natrafiamy na ścianę: miasto, z którego w danym terminie po prostu nie ma tanich połączeń. Warto wtedy zmienić myślenie i wybrać nieco inny kierunek albo uzbroić się w cierpliwość. Świat stoi otworem!

źródło tanie-loty.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *