Płacisz 2000 PLN i przez 3 miesiące latasz, ile chcesz! Tania linia wprowadza wyjątkowy bilet

Kanadyjska linia Flair Airlines wprowadziła do oferty bilet abonamentowy. W jego ramach pasażerowie mają możliwość nielimitowanych podróży po Kanadzie w okresie od 13 lutego do 13 maja.

Nowa oferta przewoźnika to ciekawa opcja dla wszystkich, którzy mieszkają czy przebywają w Kanadzie i potrzebują się często przemieszczać, bo linia Flair obsługuje większość tras między największymi miastami w tym kraju takimi jak Toronto, Calgary, Vancouver, Winnipeg czy Edmonton. Opcja, którą przewoźnik nazwał “Go Travel Pass”, pozwala na nielimitowaną liczbę lotów z siatki przewoźnika przez okres 90 dni.

Specjalny bilet kosztuje 699 CAD, czyli nieco ponad 2000 PLN, a w tej cenie mamy też 1 sztukę bagażu nadawanego. Niestety, do ceny każdorazowo musimy doliczyć podatek i opłaty lotniskowe.

Powyższa opcja dotyczy lotów bez żadnych ograniczeń czasowych, ale jest też dostępna tańsza wersja biletu: kosztuje on 499 CAD (1450 PLN). W jego ramach także możemy podróżować bez limitu, choć ze sporą liczbą wyjątków: nie polecimy w piątki, niedziele, a także w okresie 14-17 lutego, 20-30 marca i 10-13 kwietnia. W tej taryfie wszystkie podróże musimy odbywać też tylko z bagażem podręcznym.

Czy to się opłaca?

Linie lotnicze od pewnego czasu eksperymentują z różną formą biletów abonamentowych, w których za mniej więcej stałą stawkę możemy podróżować samolotem. Dwa miesiące temu taką ofertę wprowadziły np. Austrian Airlines, gdzie możemy wykupić abonament na 10 lotów rocznie. Z kolei do wprowadzenia podobnej usługi przygotowuje się Wizz Air

Czy oferta linii Flair Airlines jest dobra? Serwis Simple Flying przeanalizował ceny przewoźnika na wybranych trasach krajowych wiosną i z jego wyliczenia wynika, że aby “Go Travel Pass” się zwrócił, pasażer musi wykonać co najmniej 10 podróży lotniczych w ciągu 90 dni (choć warto podkreślić, że porównano ceny z samym bagażem podręcznym, podczas gdy w abonamencie mamy 1 sztukę bagażu rejestrowanego). Nie ulega więc wątpliwości, że jest to dobra oferta tylko dla często latających pasażerów.

źródło: fly4free.pl

Admin Zetolot.pl

Założyciel portalu Zetolot.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *