Pilot zdradza, co powinieneś zrobić zaraz po zajęciu miejsca w samolocie. To może uratować Ci życie w sytuacji zagrożenia

Bezpieczeństwo podczas lotu to priorytet dla wszystkich przewoźników, ale też dla pasażerów. Niezależnie od tego czy lecisz pierwszy raz czy też któryś z kolei, początek podróży samolotem zawsze wygląda tak samo. Załoga zaraz po powitaniu pasażerów na pokładzie pokazuje dokładnie gdzie znajdują się wyjścia ewakuacyjne, jak zachować się w sytuacji turbulencji czy też co zrobić kiedy wypadną maski tlenowe. Przypominają również o zakazie palenia. Każdy woli czuć się spokojnie podczas rejsu i niczym się nie martwić. W tym celu linie lotnicze wymyślają rozmaite sposoby na to, aby zwrócić uwagę pasażerów na zasady obowiązujące na pokładzie (Safety video ma najróżniejsze formy). Teraz emerytowany pilot zdradza jeden trik, który może Ci pomóc w sytuacji zagrożenia. Zajmuje tylko krótką chwilę.

Pilot zdradza przydatny trik

Na forum dyskusyjnym Quora, na którym często padają pytania do osób związanych z branżą lotniczą emerytowany pilot– John Chesire – zdradza przydatny pasażerom trik. Opowiada na co zwraca uwagę na pokładzie, gdy leci jako pasażer, a konkretnie co robi zaraz po zajęciu miejsca.

Pewnie nigdy nie zwracałeś na to uwagi, ale mężczyzna zawsze liczy, ile rzędów foteli jest między nim a najbliższym wyjściem awaryjnym. Sprytne prawda? To świetny i prosty sposób na zwiększenie bezpieczeństwa w razie ewakuacji w trudnych warunkach, czyli gdy jest ciemno czy kiedy kabina zostanie zadymiona. W razie takiej sytuacji pasażer jest w stanie, tylko dotykając foteli, dotrzeć szybko do wyjścia.

John Chesire pisze:

Liczę, ile rzędów foteli jest między mną, a tym wyjściem. Wystarczy naprawdę szybki rzut okiem.

Condé Nast Traveler podaje, że eksperci ds. Bezpieczeństwa z Federalnej Administracji Lotniczej również doradzają, aby liczyć rzędy do najbliższej drogi wyjścia.

Keith Holloway, ekspert Narodowej Rady Bezpieczeństwa Transportu apeluje, aby pasażerowie zwracali uwagę na procedury bezpieczeństwa, które prezentowane są przed lotem. Ta wiedza może przydać się chociażby w sytuacji, gdy droga do najbliższych drzwi zostanie zablokowana.

źródło: tanie-loty.com.pl

Admin Zetolot.pl

Założyciel portalu Zetolot.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *