Pilot Dariusz opowiada o swojej pracy i staje się gwiazdą YouTube. „Świetny kanał, takiego brakowało w Polsce”

W szeregach polskich youtuberów mało jest takich, którzy darzeni są powszechnym szacunkiem internautów i nie są wtórni. Jednym z nielicznych wyjątków jest polski pilot Dariusz. Jego filmiki nie są efekciarskie, a jednak przykuwają uwagę. Polski youtuber w miesiąc zebrał 36 tysięcy stałych widzów.

Sekcja komentarzy pod filmikami na youtubowym kanale Turbulencja jest od góry do dołu wypełniona pochlebnymi wypowiedziami internautów. To naprawdę rzadki widok.

„Od 7 lat żaden kanał tak mnie nie wkręcił aby z niecierpliwością czekać na kolejny odcinek”
„Turbulencja, czyli najlepsza „Gadająca głowa” na polskim YouTube!”
„Super, podziwiam Pana. Mój zawód marzeń.”
„Jest Pan najlepszy na to czekałem na kogoś kto pokaże jak wygląda praca i życie pilota.”

Od szybowca do Airbusa
Los Dariusza Kulika nie od zawsze był przesądzony. Co prawda pilotowanie samolotów było jego chłopięcym marzeniem, ale skończył elektroenergetykę i zajął się informatyką i kręceniem filmów wesel. To właśnie na jednym z nich poznał mężczyznę, który latał na paralotniach i pasja odżyła na nowo.

Po nitce do kłębka, od latania szybowcami w Opolu, po pilotowanie Airbusa 320, pan Dariusz spełnił swoje marzenie. W wieku 37 lat zrobił licencję pilota samolotów pasażerskich, a w zeszłym roku minęła dekada odkąd pierwszy raz sterował maszyną z pasażerami na pokładzie.

Co znajdziemy na kanale?
Pilot samolotu to praca, która od zawsze wzbudza podziw i ciekawość. Pan Dariusz w niezwykle interesujący sposób opowiada nie tylko o zwykłym życiu w przestworzach, ale o meandrach technicznych. Nawet jeśli nas to nigdy nie ciekawiło, to z wypiekami na twarzy oglądamy zwykły-niezwykły opis kokpitu Airbusa.

Najpopularniejszy filmik na kanale Turbulencja przedstawia lądowanie na lotnisku w Podgoricy. Niestety ucierpiały przy tym ptaki, które akurat znalazły się na trasie samolotu.

Pan Dariusz obnaża też całą prawdę o chemtrailsach – czyli rzekomej truciźnie w smugach kondensacyjnych samolotów

Jako pilot zwierza cały świat
Pilot Dariusz dzięki swojej pracy poznał wielu ciekawych ludzi i zwiedza cały świat. Był już w Argentynie, na Cyprze, Krecie, Wyspach Kanaryjskich czy w Indiach.

A post shared by Dariusz (@tturbulencja) on

To, co zobaczyłem w Indiach, zdecydowanie różniło się od obiegowych opinii. Słyszałem bardzo złe oceny o ludziach, o warunkach, ale jak już je poznałem, miałem możliwość wyrobienia sobie zupełnie odmiennego zdania. Na co dzień mieszkałem w bardzo ekskluzywnym hotelu w Bombaju, z którego był widok na tzw. slumsy. Muszę przyznać, że mają się nijak do tego, co pokazuje telewizja. To normalne miejskie dzielnice z bankami, sklepami czy restauracjami. Ludzie są mili, wyglądają na zadbanych – mówił portalowi naszraciborz.pl.

Jednak to właśnie z Raciborzem wiąże swoją przyszłość. Wybudował tam dom. – Śmiejemy się, z żoną, że na 800-lecie sprowadziliśmy się do Raciborza. A tak na poważnie, to jest to miejsce, które wspólnie wybraliśmy do życia – mówi mężczyzna. Pilot Dariusz z chęcią odpowiada też na pytania zadawane przez internautów. Niektórych tak zaraził zaraził swoją pasją, że sami chcą zostać pilotami samolotów. Oczywiście podpowiada jak to zrobić. Film trwa aż 37 minut, nie ma cięć, ale tak jak w przypadku innych nagrań – nie nudzi.

źródło – naTemat.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *