Pierwsze turystyczne loty w kosmos już w tym roku! Otwarto właśnie kosmiczne lotnisko

Loty w kosmos od dawna są marzeniem wielu, jednak niewielu może sobie na nie pozwolić. Musisz mieć po prostu wolne 250 000 dolarów. A Brama do Kosmosu Virgin Galactic czeka!

Pierwsze turystyczne loty w kosmos

W grudniu 2018 roku pisaliśmy o sukcesie pierwszego lotu suborbitalnego. Statek kosmiczny należący do firmy Virgin Galactic wzniósł się wtedy na wysokość 82 kilometrów, przy czym 80 kilometrów uznawane są przez Virgin Galactic, NASA i Amerykańskie Siły Powietrzne za granicę przestrzeni kosmicznej.

Startowi przyglądało się kilkuset widzów, wśród nich był oczywiście główny prowodyr wydarzeni – Branson. Gdy samolot przekroczył wysokość 82 kilometra nad ziemią, miliarder nie krył zadowolenia!

A teraz Richard Branson dotrzymuje słowa. Jeszcze w tym roku wraz ze swoją firmą Virgin Galactic zaoferują turystyczne loty do kosmicznej granicy. Właśnie zaprezentowano luksusową bazę dla kosmicznych wczasowiczów. W obiekcie znajduje się zarówno hala odlotów i przylotów, jak i zaawansowane centrum kontroli lotu, a także hangar. Wszystko już gotowe!

Loty będą odbywać się na pokładzie statku VSS Unity , który pomieści 6 pasażerów. Statek kosmiczny Virgin Galactic różni się od innych. Nie będzie on startował z ziemi, ale będzie uruchamiany bezpośrednio na dużej wysokości przez większy samolot o nazwie White Knight Two, do którego będzie podłączony kadłubem. White Knight Two startuje ciągnąc samolot kosmiczny na wysokość około 15 000 metrów. W tym momencie Space Ship Two uruchamia silnik rakietowy ruszając w przestrzeń suborbitalną.

Wczasowicze zostaną zabrani na wysokość 80-90 kilometrów. Na tej wysokości będą mogli już poczuć stan nieważkości i obserwować krzywiznę Ziemi. Start będzie miał miejsce w kosmodromie SpacePort America w stanie Nowy Meksyk. Tuż obok otwiera się właśnie Gateway to Space (Bramę do Kosmosu).

źródło: tanie-loty.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *