Pasażerowie nie chcieli z nimi lecieć. Wyrzucili 5-osobową rodzinę z dziećmi z samolotu

Sytuacja na świecie jest napięta. Ludzie bardzo emocjonalnie reagują na wszelkie symptomy zagrożenia. Często panika bierze górę. Tak też było na pokładzie linii Air Transat w Kanadzie. Z samolotu wyproszono rodzinę z trójką dzieci.

2-latka kaszlała

Jak informuje Daily Mail, samolot miał lecieć do Paryż a. Jednak, gdy na pokład weszła 5-osobowa rodzina i najmłodsze dziecko zaczęło kaszleć, powstało niemałe zamieszanie. Reszta pasażerów zaczęła panikować.

Załoga musiała interweniować. Stewardzi zapytali, czy rodzina ma odpowiednią dokumentację medyczną, potwierdzającą, że dziecko nie jest zakaźnie chore i może latać. Niestety nie posiadali takich dokumentów. Wezwano więc lekarza, który dokładnie przebadał dziecko i nie stwierdził nic niepokojącego. Zwłaszcza podejrzenia przez innych pasażerów koronawirusa. Jednak ani to, ani zapewnienia rodziny o zdrowiu dziecka nie przekonały reszty ludzi na pokładzie. Dziecko było po prostu przeziębione, ale rodzina przed wylotem konsultowała się z lekarzem rodzinnym, który stwierdził, że nie ma przeciwwskazań przed lotem. Nie spodziewali się takiego obrotu sprawy. Najwyraźniej dla reszty pasażerów były to mało przekonujące argumenty. A wszechogarniający strach spowodował, że ostatecznie całą rodzinę wyrzucono z samolotu.

Kapitan miał również skonsultować się z firmą Medlink, która dobrze zna zalecenia Międzynarodowego Stowarzyszenia Transportu Lotniczego (IATA) i Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego (ICAO) dotyczące chorób zakaźnych. Ta doradziła usunięcie pasażerów.

Air Transat tłumaczy, że załoga postępowała zgodnie z protokołem i nie przyznaje się, że miało to jakikolwiek związek z koronawirusem. Linia lotnicza nie sugerowała nic takiego, ale rzecznik przewoźnika powiedział, że w takich przypadkach pasażerowie mający objawy podobne do 2-latki powinni mieć dokumentację medyczną potwierdzającą dobry stan zdrowia. Mama dzieci pisała w mediach społecznościowych, że to szaleństwo, że nie wierzy się opinii dwóch lekarzy. Rodzina złożyła już oficjalną skargę.

źródło: tanie-loty.com.pl

Admin Zetolot.pl

Założyciel portalu Zetolot.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *