Pamiętacie plastikowe parawany? W kurortach już czekają na turystów

Włosi chcieli wprowadzić boksy z pleksi, ale ubiegli ich Grecy – w barach na Santorini pojawiły się już boksy, ogrodzone pleksiglasowymi ściankami.

Unijne państwa zastanawiają się, w jaki sposób reaktywować tegoroczny sezon turystyczny – jeśli się to uda, z całą pewnością będą to wakacje pełne restrykcji, ograniczeń i nowych przepisów. Kilka tygodni temu pisaliśmy na przykład o pomyśle Włochów, którzy chcieli na plażach wprowadzić boksy przedzielane plastikowymi ściankami.

Póki co, był to tylko projekt, a wielu czytelników potraktowało ten pomysł jak żart – głównie ze względu na to, że w letnim upale trudno byłoby wysiedzieć w takich warunkach. A jednak okazuje się, że są pierwsze miejsca, które wprowadzają takie rozwiązania.

Jak czytamy w depeszy agencji Reuters, pierwsze plastikowe sektory z leżakami pojawiły się przy plażowych barach na greckiej wyspie Santorini, która szykuje się do wznowienia sezonu turystycznego. Grecja, gdzie liczba zakażeń koronawirusem jest relatywnie niewielka, chce zaprosić do siebie turystów od 1 lipca. Stąd nic dziwnego, że przygotowania do startu sezonu są tu najbardziej zaawansowane.

– Mam nadzieję, że konstrukcje, które widzicie, nie będą w przyszłości stałym elementem na plażach. Nie chcemy tego, ale jeśli jest to niezbędne i jeśli od tego zależy bezpieczeństwo ludzi, to jesteśmy gotowi to zrobić, byle zacząć sezon – mówi Charlie Cahine, właściciel baru na Santorini.

Tego typu konstrukcji na wyspie jest zresztą znacznie więcej, a w depeszy Reutersa czytamy, że lokalne firmy na Santorini przyjmują cały szereg dodatkowych obostrzeń sanitarnych, by zapewnić turystów, że nie zarażą się koronawirusem. Aczkolwiek na razie turyści czekają na rozwój wydarzeń.

– Musimy jakoś zacząć, chociaż to nie będzie łatwy sezon. W zeszłym roku w czerwcu hotele były wypełnione w 70 procentach, obecnie stan rezerwacji wynosi ok. 30 procent – mósi andreas Patiniotis, wiceprezes Santorini Hotel Association, zrzeszającej właścicieli hoteli na wyspie.

Santorini każdego roku przyciąga ponad 2 mln zagranicznych turystów.

źródło: fly4free.pl

Admin Zetolot.pl

Założyciel portalu Zetolot.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *