Operacja #LotDoDomu! Rząd i PLL LOT organizują powroty dla Polaków przebywających poza granicami kraju. Znamy ceny biletów

Wielu Polaków przebywających w tym momencie poza granicami kraju boi się o swój powrót do domu. Minister zapewniał, że wszyscy zostaną sprowadzeni do kraju. Na Twitterze Kancelarii Premiera pojawiły się nowe informacje dotyczące powrotu Polaków. Rząd rusza z operacją #LotDoDomu.

#LotDoDomu

Mateusz Morawiecki zaznacza, że zamykamy granice dla wirusa, a nie dla naszych rodaków. Linie PLL LOT są gotowe, by wykonać program #LotDoDomu. Uruchomione zostaną strony http://lotdodomu.pl http://lotdodomu.com, które będą działać już dziś wieczorem. Zapisy na loty czarterowe w programie LOT do domu będą dostępne od godziny 22:00. Więcej informacji można znaleźć na stronie LOT-u i MSZ.

Wszyscy polscy obywatele przebywający poza granicami kraju będą mogli wrócić. PLL LOT organizuje specjalne loty czarterowe w różne regiony Europy i świata, aby sprowadzić naszych rodaków.

Cudzoziemcy którzy są małżonkami, dziećmi Polaków, mają Kartę Polaka, mają pozwolenie na pracę bądź prawo pobytu w Polsce będą mogli wracać do Polski na takich samych zasadach jak obywatele.

Operacja #LotDoDomu dotyczy m.in. Malty, Cypru, Wielkiej Brytanii czy Stanów Zjednoczonych. Wcześniej zaplanowane loty czarterowe odbędą się zgodne z wcześniejszym harmonogramem. Pierwsze loty mają ruszyć już jutro.

Rząd udostępnia 3 możliwości powrotu do kraju samolotem:

  • zaplanowane wcześniej loty czarterowe
  • specjalne dodatkowe czartery LOT-u
  • loty według zapotrzebowania organizowane przez LOT

Osoby, które są w mniej popularnych krajach

Dla innych obywateli, którzy znajdują się w mniej popularnych krajach będą przygotowane na stronach PLL LOT dodatkowe loty czarterowe. Osoby przebywające w takich miejscach będą mogły zgłaszać zapotrzebowanie na stworzenie takiego lotu na stronach wymienionych powyżej. Ceny za ten lot będą takie same dla wszystkich – za resztę ceny dopłaci państwo polskie.

Wiemy ile będą kosztować bilety na specjalne połączenia #lotdodomu

Za powrót do Polski specjalnymi lotami organizowanym przez LOT podróżujący zapłacą zryczałtowaną stawkę. Jej wysokość będzie zależała od kierunku, z którego realizowany będzie przelot: 400 – 800 PLN w granicach Europy i 1600 – 2400 PLN za przelot dalekiego zasięgu. Pozostałą kwotę dopłaci polski rząd.

Prezes LOT Rafał Milczarski podczas konferencji prasowej powiedział, że pierwsze loty czarterowe mogą zostać uruchomione jeszcze w niedzielę:

Stoimy w pełnej gotowości, by pomóc Polakom w powrocie do kraju. To dla nas wielka próba, ale jestem przekonany, że wyjdziemy z tej próby obronną ręką.

Podróżowanie po kraju

Podróżowanie po kraju dla osób nieobjętych kwarantanna, które są zdrowe, odbywa się bez przeszkód: ruch kolejowy, lotniczy, samochodowy pozostaje bez zmian.

źródło: tanie-loty.com.pl

Admin Zetolot.pl

Założyciel portalu Zetolot.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *