Od połowy grudnia nowości na Lotnisku Chopina! Będzie sprawniej i szybciej

Szybsza kontrola bezpieczeństwa i krótszy czas oczekiwania na sprawdzenie dokumentów – na to mogą liczyć już od połowy grudnia pasażerowie ze strefy Non Schengen. Skorzystają oni z nowych stanowisk.

Zmiany na lotnisku

Na terminalu Lotniska Chopina trwa rozbudowa strefy kontroli dokumentów i kontroli bezpieczeństwa znajdującej się na poziomie 0 dla osób podróżujących z krajów Non Schengen. Inwestycja ma na celu poprawę komfortu pasażerów oraz zwiększenie przepustowości stołecznego portu. Docelowo, po zakończeniu przebudowy, liczba kabin kontroli dokumentów wzrośnie z 6 do 9, co z pewnością skróci czas oczekiwania do kontroli pasażerów.

Zakończenie rozbudowy strefy kontroli na poziomie 0 jest planowane na połowę grudnia br.

Władze lotniska Chopina tłumaczą:

Mając na uwadze utrzymanie komfortu osób korzystających z naszego portu, na czas najintensywniejszych robót budowlanych obsługa całego ruchu przylotowego ze strefy Non Schengen na poziomie 0 (objętym modernizacją) jest realizowana na poziomie 2 terminala. Za wszelkie z tym związane niedogodności przepraszamy.

Warto zaznaczyć, że decyzja ta ma wpływ jedynie na pasażerów tych linii lotniczych, których samoloty zatrzymują się na stanowiskach oddalonych od samego terminala i pomostów pasażerskich, tzw. rękawów. W takich przypadkach podróżujący są dowożeni autobusem do terminala, następnie klatką schodową i pochylnią (a w wybranych łącznikach również windą) dostają się na poziom 2 terminala, gdzie znajdują się przejścia transferowe i punkt kontroli dokumentów na granicy strefy Schengen.

źródło: tanie-loty.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *