Nowy kandydat do miana najgorszego Airbnb w historii. Kontener wysyłkowy za 965 PLN!

Zamiast domu, mieszkania czy choćby pokoju, najzwyklejszy metalowy kontener wysyłkowy. Taki nocleg pojawił się w portalu Airbnb za zawrotną kwotę 195 GBP za noc. I choć miał stać w pięknym otoczeniu górzystego krajobrazu Highlands w Szkocji, to właściwie na tym kończą się jego zalety.

Dość zaskakująca oferta noclegu szybko została mianowana „celą więzienną” i „paskudztwem”. Oferowany kontener ma zaledwie kilka metrów kwadratowych i nie jest wyposażony w kuchnię czy łazienkę. Nie da się także do niego dojechać – jeśli chcielibyście tu zamieszkać, czeka was 2,5-kilometrowy spacer.

Wyposażenie też nie należy do luksusowych – kanapa zrobiona na drewnianym podeście służy jednocześnie za łóżko. Na wczasowiczów czekał też komplet naczyń, kilka półek, konserwy, papier toaletowy i możliwość ładowania sprzętów przez USB. Światło zapewnia panel słoneczny, a woda jest limitowana – w cenę wliczono zaledwie 5 litrów. Cały kontener jest ogrzewany piecem, do którego regularnie trzeba dorzucać drewno.

Sami gospodarze widzieli to jednak nieco inaczej.

 Wnętrze zostało starannie wyłożone panelami, aby stworzyć przytulną i rustykalną atmosferę oraz wyposażone w składane podwójne łóżko, które można schować, gdy nie jest używane i tym samym zrobić miejsce na sofę. Jest dużo miejsca do przechowywania na półkach oraz w pełni funkcjonalny piec opalany drewnem – opisywali swoją propozycję.

Co ciekawe, kontener nie stał w oznaczonej lokalizacji na stałe, miał być bowiem dostarczany jedynie… „na zamówienie”, czyli de facto wtedy, gdy ktoś zarezerwuje nocleg. A to wszystko za „jedyne” 195 GBP, czyli ok. 965 PLN. I od razu podpowiemy, że da się go zarezerwować na minimum dwie noce.

A właściwie dało, bo Airbnb, po licznych skargach użytkowników portalu, usunęło ofertę.

Kontener wysyłkowy przekształcony na miejsce noclegowe to jednak nie nowość na Airbnb. W ubiegłym roku furorę – choć raczej w negatywnym sensie – zrobił taki właśnie przybytek postawiony w Amsterdamie. Mężczyzna, który wynajął „czysty dom w centrum” nie miał pojęcia, że na miejscu zastanie jedynie kontener. Tym bardziej, że przyszło mu zapłacić za nocleg blisko 100 GBP. Prywatna łazienka okazała się być wydzielonym fragmentem metalowego „domu” z przenośną toaletą.

Ostatecznie jednak po nagłośnieniu sprawy, brytyjski turysta odzyskał pieniądze, a Airbnb usunęło z platformy nie tylko ofertę, ale i nieuczciwego gospodarza. Sam kontener także zniknął, bo jak się okazało, był ustawiony w tym miejscu nielegalnie.

Jeśli obawiacie się takich sytuacji korzystając z Airbnb, pamiętajcie, że na naszych łamach znajdziecie poradnik dla początkujących w tym serwisie. Zebraliśmy tam najpopularniejsze oszustwa i przestrogi, by nocleg wynajęty przez tę platformę był zgodny z oczekiwaniami i przyjemny. A jeśli nie posiadasz konta w serwisie Airbnb? Załóż je i odbierz 138 PLN rabatu do wykorzystania przy wynajmie apartamentu w dowolnym miejscu na świecie.

źródło: fly4free.pl

Admin Zetolot.pl

Założyciel portalu Zetolot.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *