Nowa polityka anulowania noclegów – Airbnb idzie na rękę klientom

Airbnb wprowadziło zmiany w swojej polityce odwoływania przyjazdów. Wszystko w reakcji na rosnące zjawisko anulowania noclegów ze względu na koronawirusa. Poniżej znajdziesz wszystko, co warto wiedzieć o nowej polityce Airbnb.

Obecnie Airbnb oferuje aż 5 milionów mieszkań i pokoi do wynajęcia na krótki okres w blisko 200 krajach na świecie. Właśnie ze względu na osoby wynajmujące jak i najemców zarząd Airbnb postanowił wyjść na przeciw obu grupom. Obecnie zarówno goście jak i właściciele płacą po 3% od wartości rezerwacji. Jeśli ktoś decyduje się zrezygnować z noclegu, musi zapłacić karę.

Nowa polityka anulacji pozwala na rezygnację z tej 3% prowizji, o ile właściciel zdecyduje się umożliwić gościom darmową rezygnację z noclegu lub przełożenie terminu wizyty. Prowizja nie będzie pobierana do 1 czerwca. Osoby szukające noclegu mogą wybrać w aplikacji filtr wskazujący na te lokale, gdzie właściciele zdecydowali się na elastyczność odn. anulowania pobytu.

Dodatkowo klienci serwisu mogą liczyć na vouchery na kolejne podróże z noclegami rezerwowanymi przez Airbnb. Dotyczy to rezerwacji, które zostaną zrobione od 10 marca do 1 czerwca.

Zaktualizowana polityka zapewnia również zwrot kosztów (pełny) osobom podróżującym do lub z obszarów poważnie dotkniętych epidemią koronawirusa, a także ich potencjalnym gospodarzom. Do tej pory na tej liście znalazły się Chiny, Włochy i Korea Południowa.

źródło: tanie-loty.com.pl

Admin Zetolot.pl

Założyciel portalu Zetolot.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *