Niesamowita i kontrowersyjna! Takiej jaskini jeszcze nie widziałeś

W Singapurze powstała niesamowita kryształowa jaskinia…cała z plastikowych kubków. Obecnie bardzo często poruszane są tematy zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.

W związku z tym coraz więcej artystów i performerów stara się zwrócić uwagę, za pomocą sztuki, na rosnący problem zalewania świata plastikiem. Powstają różne instalacje, które mają za zadanie podniesienie świadomości na temat możliwych sposobów ratowania naszej planety. Jedna z takich właśnie powstała w Singapurze.

Plastikofobia z Singapuru

Plastikophobia to wciągająca instalacja artystyczna wykonana z 18 000 plastikowych kubków zebranych z lokalnych centrów żywnościowych w Singapurze w celu podniesienia świadomości na temat zanieczyszczenia świata plastikiem jednorazowego użytku. Artyści Von Wong i Joshua Goh połączyli siły z Laurą Francois i jej strategią społeczną. I tak powstała niesamowita jaskinia. W projekcie brało też udział około stu wolontariuszy. Nie bez znaczenia było wsparcie Narodowej Agencji Środowiska Singapuru.

Celem instalacji jest oczywiście podniesienie świadomości na temat zanieczyszczeń plastikiem, materiałami jednorazowego użytku. Umieszczenie czegoś w koszu do recyklingu nie gwarantuje, że przedmiot zostanie rzeczywiście poddany recyklingowi.

źródło – tanie-loty.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *