Niebezpieczna sytuacja podczas lotu. Przez grad mogło dojść do tragedii

Piloci lecący Airbusem A380 należącym do linii China Southern przeżyli chwile grozy. Na trasie z Kantonu do Pekinu doświadczyli wyjątkowo niesprzyjających warunków atmosferycznych. Kule gradowe były tak wielkie, że uszkodziły dziób samolotu.

Maszyna znajdowała się na wysokości 11 km, gdy natrafiła na silne opady gradu. Piloci niezwłocznie podjęli decyzję o zejściu do wysokości 5 km. Mimo licznych uszkodzeń maszyna wylądowała dopiero 90 minut później. Na szczęście udało się bezpiecznie posadzić maszynę na lotnisku w Pekinie.

Zniszczeniu w największym stopniu uległa przednia szyba samolotu. Na zdjęciach opublikowanych na Twitterze widać liczne pęknięcia. Pilotom należy się ogromne uznanie, bo po tym, jak wydali wezwanie do kontroli lotów, udało im się, mimo ograniczonej widoczności kontynuować lot jeszcze przez 90 minut i bezpiecznie dotrzeć z 250 pasażerami na pokładzie do celu.

rad najprawdopodobniej spowodował rozszczelnienie kadłuba i dehermetyzację. Najbliższe tygodnie Airbus A380 spędzi w hangarze, gdzie będzie remontowany.

źródło – wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *