Nasi sąsiedzi za kilka dni wrócą do latania! Dokąd będą mogli polecieć?

Lotnisko w Wilnie zacznie przyjmować pierwsze regularne połączenia w środę, a czeska linia CSA wznowi loty 18 maja. Wbrew szumnym zapowiedziom, łotewska linia Air Baltic najpewniej opóźni start swoich połączeń.

Jak informuje agencja Reuters, CSA wznowi loty 18 maja, po ponad sześciu tygodniach przerwy związanej z pandemią koronawirusa – w tym czasie czeski przewoźnik zawiesił wszystkie regularne trasy. W sobotnim komunikacie czeska linia poinformowała, że w pierwszej kolejności wznowi połączenia z Pragi do Amsterdamu, Frankfurtu, Paryż a i Sztokholmu. Z kolei 24 maja przewoźnik chciałby zacząć ponownie latać do Kijowa, a dzień później uruchomić loty do Bukaresztu i Odessy.

Lotnisko w Wilnie zacznie przyjmować pierwsze regularne połączenia w środę, a czeska linia CSA wznowi loty 18 maja. Wbrew szumnym zapowiedziom, łotewska linia Air Baltic najpewniej opóźni start swoich połączeń.

Jak informuje agencja Reuters, CSA wznowi loty 18 maja, po ponad sześciu tygodniach przerwy związanej z pandemią koronawirusa – w tym czasie czeski przewoźnik zawiesił wszystkie regularne trasy. W sobotnim komunikacie czeska linia poinformowała, że w pierwszej kolejności wznowi połączenia z Pragi do Amsterdamu, Frankfurtu, Paryża i Sztokholmu. Z kolei 24 maja przewoźnik chciałby zacząć ponownie latać do Kijowa, a dzień później uruchomić loty do Bukaresztu i Odessy.

Linia poinformowała, że pasażerowie będą musieli mieć na twarzach maski ochronne przez cały czas trwania lotu, utrzymywany będzie też dystans między pasażerami. Od początku pandemii w Czechach koronawirusem zaraziło się nieco ponad 8100 osób.

Z kolei już od środy 13 maja regularne pasażerskie połączenia wznowi lotnisko w Wilnie. Na razie port w stolicy Litwy będzie obsługiwał jedynie połączenie do Frankfurtu, które  w poniedziałki, środy i piątki będzie realizowała Lufthansa. Druga z planowanych tras ma ruszyć 17 maja, jednak nie jest to pewne: chodzi o połączenie linii Air Baltic z Wilna do Rygi, które miało być realizowane codziennie. Jednak przyszłość tej trasy jest niejasna – linia Air Baltic poinformowała bowiem, że czeka na decyzję rządu Łotwy w sprawie wznowienia lotów. Łotewski przewoźnik miał wznowić kilkanaście połączeń m.in. do Frankfurtu, Oslo czy Amsterdamu już kilka dni temu, jednak Łotwa przedłużyła stan wyjątkowy do 9 czerwca. Jednocześnie jednak rząd udzielił łotewskiej linii pomocy publicznej w kwocie 250 mln EUR.

Przypomnijmy, że zakaz lotów w Polsce obowiązuje obecnie do 23 maja i trudno powiedzieć czy zostanie. przedłużony. Na razie wiemy tyle, że Wizz Air zawiesił wszystkie loty z Polski do 24 maja, LOT – do 31 maja, a Ryanair planuje wznowić loty z naszego kraju dopiero od lipca.

źródło: fly4free.pl

Admin Zetolot.pl

Założyciel portalu Zetolot.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *