Najjaśniejsza i największa pełnia Księżyca już dziś! Nie przeoczysz !

Ludzie od lat z nadzieją i obawami spoglądają w niebo. Licząc, że odnajdą tam odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań albo przepowiednie. Inni szukają znaków od obcych cywilizacji, a pozostali patrzą w gwiazdy, bo po prostu kochają ten widok.

Już dziś i Ty będziesz mógł spojrzeć w niebo, na chwilę przystanąć i poddać się urokowi Srebrnego Globu. Bowiem to właśnie dziś będzie miała miejsca najjaśniejsza i największa pełnia Księżyca w tym roku.Pełnia Śnieżnego Księżyca!

Popatrz dziś w niebo

Dziś mamy kolejną dobrą wiadomość dla miłośników astronomii.Dziś (19.02) Księżyc będzie tak blisko ziemi, że będziesz mógł podziwiać go bez specjalnego sprzętu. Według NASA w tym położeniu jest on dla obserwatorów nawet do 14 proc. większy i świeci do 30 proc. jaśniej niż w momencie, gdy jest najdalej oddalony od Ziemi. 

Całkowita pełnia będzie widoczna o godzinie 16:53. Snow Moon zawdzięcza swoją nazwę opadom śniegu, jakie zazwyczaj występują w tym miesiącu.Na szczęście dziś możemy cieszyć się iście wiosenną pogodą, dlatego widoczność będzie wyśmienita. Może zrobisz sobie wycieczkę w nieco odosobnione i mniej oświetlone miejsce? Niezły plan na wieczór prawda? Zobacz najjaśniejszą i największą pełnię Śnieżnego Księżyca.

źródło – tanie-loty.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *