Na tym lotnisku poczujesz się jak w filmie Science fiction! Przed wejściem na pokład spotkasz się z RoboCopem

Wszyscy debatują jak będą wyglądały podróże samolotami w czasach pandemii. Linie lotnicze i lotniska przygotowują się już do nowej rzeczywistości tworząc zasady, jakie mają obowiązywać w branży. Tymczasem na lotnisku Fiumicino w Rzymie wprowadzono specjalne kaski dla pracowników, dzięki którym będą mierzyć temperaturę podróżnym nawet z odległości 7 m.

Sci-fi na lotnisku

Jak informuje RTE News, to pierwsze lotnisko w Europie wykorzystujące te inteligentne kaski. Pracownicy portu prócz kasku mają nosić też maski, rękawiczki i mundury. Hełmy rodem jak z Sci-fi wyposażone w ekran AR (rozszerzonej rzeczywistości) i kamerę ze skanem termicznym, które mogą badać ludzi pod kątem objawów nowego koronawirusa w bardzo bezpiecznej odległości (nawet do 7 m).

Skan przesyłany jest do wizjera wewnątrz hełmu, aby mogła zobaczyć go osoba, która używa kasku.

Massimiliano Moretto, inżynier Sielte Spa, jednej z firm, która opracowała kask tłumaczy:

To inteligentny kask wyposażony w kamerę termiczną zdolną do wykrywania emisji ciepła w podczerwieni przez ciała pojawiające się w jego zasięgu. Jest w stanie wykryć temperaturę pojedynczej osoby, ale także grup. Jeśli wykryje osobę o podwyższonej temperaturze ciała, sygnalizuje to operatorowi hełmu.

Rzymskie lotnisko zakupiło na razie trzy takie urządzenia i planuje zakup kolejnych. Takie kaski są już używane na lotniskach w Azji.

Fiumicino to najbardziej ruchliwe lotnisko we Włoszech. W 2019 roku przewinęło się przez nie ponad 43,5 miliona pasażerów, a w styczniu tego roku było ich ponad 2,7 miliona.

źródło: tanie-loty.com.pl

Admin Zetolot.pl

Założyciel portalu Zetolot.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *