Na tych lotniskach instalują pojemniki na marihuanę. Zajrzyj tu przed wejściem na pokład

Na chicagowskich lotniskach O’Hare i Midway przy punktach kontrolnych TSA pojawiły się specjalne pojemniki Cannabis Amnesty Boxes, do których można wrzucać marihuanę, którą zapominalscy pasażerowie przypadkiem mają przy sobie.

Wszystko zostanie zutylizowane

Lotniska w Chicago instalują pojemniki na marihuanę. Podróżujący lecący z Chicago mogą teraz wygodnie pozbyć się rekreacyjnej marihuany przed wejściem na pokład. Wrzucą ją do niebieskich, metalowych pojemników, które będą regularnie sprawdzane przez policję. Następnie ich zawartość będzie utylizowana.

Maggie Huynh, rzeczniczka policji w Chicago powiedziała:

Nie zachęcamy ludzi do wnoszenia konopi indyjskich na lotniska, ale jeśli się okaże, że jakimś sposobem ktoś ma ją przy sobie, to może pozbyć się jej wrzucając do niebieskiego pojemnika przed wejściem na pokład.

Skrzynki mają zaoszczędzić pasażerom potencjalnych problemów. Zalegalizowanie marihuany rekreacyjnej w 11 stanach w tym w Illinois nie oznacza, że można ją przewozić na pokładach samolotów. W dalszym ciągu w wielu miejscach jest nielegalna, a jej posiadanie niezgodne z prawem federalnym, które reguluje przestrzeń powietrzną.

Warto wiedzieć, że jeśli funkcjonariusze znajdą w czyimś bagażu narkotyki lub nielegalne substancje, są zobowiązani do przekazania sprawy do odpowiednich organów ścigania. Podobne pojemniki na marihuanę są już na międzynarodowym lotnisku McCarran w Las Vegas i na lotnisku Colorado Springs.

źródło: tanie-loty.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *