Na tę niezwykłą wyspę wejdą nieliczni. Chcesz poczuć się jak w raju? Sprawdź jakie są warunki

Ta niewielka, aczkolwiek niezwykła wyspa wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO znalazła się na liście najlepszych regionów na świecie w rankingu Best in Travel 2020 stworzonego przez Lonely Planet. Wyspa Lord Howe liczy tylko 11 km długości i 0,3-2 km szerokości. Nieliczni będą mogli poczuć jej czar.

Wyspa znajduje się na Morzu Tasmana (na Oceanie Spokojnym), około 600 km na wschód od Australii. Obowiązują na niej surowe zasady – przede wszystkim zobowiązanie władz do przyjmowania jednocześnie tylko 400 odwiedzających, a także zachęcanie ich do uczestnictwa w projektach ekologicznych.

Jak informuje onet.pl, rocznie Lord Howe odwiedza blisko 16 tys. osób. Ochrona środowiska jest priorytetem dla tamtejszych władz.

Tutaj nawet mieszkańcy żartują, że potrzebują specjalnego pozwolenia, żeby przekopać swój ogródek. Najważniejszym celem jest zachowanie tego wyjątkowego i delikatnego środowiska. Dlatego jeśli się tam wybierasz musisz respektować tamtejsze zasady, żeby móc podziwiać to naturalne piękno.

źródło: tanie-loty.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *