Na plaży w Brazylii pojawił się niezwykły widok! I to dzięki koronawirusowi

Dasz wiarę, że koronawirus ma też swoje dobre strony? Plusy? Dziwne, ale tak. Pisaliśmy już o słoniach w TajlandiiPracownicy tamtejszego obozu dla słoni Maesa w Chiang Mai postanowili usunąć ogromne, drewniane i metalowe siedziska, które przez cały dzień były umieszczone na grzbietach 78 słoni. Służyły one do przewożenia turystów. Teraz po raz pierwszy od 44 lat słonie nie noszą siedzeń. I już nie będą musiały. A teraz dobre wieści nadchodzą z Brazylii, gdzie na plaży pojawiło się setki żółwi. Gatunek uznany za krytycznie zagrożony.

Żółwie zagrożone wyginięciem

Opustoszałe, wolne od ludzkiej obecności miejsca w różnych częściach świata przyciągają zwierzęta, które badają wolną przestrzeń. Tak też było w Brazylii. Ze względu na epidemię wydano zakaz wchodzenia na znaną plażę na plaży Janga w mieście Paulista w regionie Pernambuco, odwołano też imprezy masowe. W związku z pandemią COVID-19 od pewnego momentu tegoroczny wylęg zagrożonych żółwi w Brazylii odbywa się niemal bez świadków. To coś niesamowitego. Żółwie szylkretowe – gatunek uznany za krytycznie zagrożony – pojawiły się na plaży. Prawie 100 osobników wykluło się i wyszło na piasek, udając się prosto do wody.

Jak informuje The Guardian, przepiękny moment zarejestrowali pracownicy urzędu miasta. Nagranie zostało udostępnione w mediach społecznościowych i spotkało się z bardzo pozytywną reakcją internautów. Żółwie szylkretowe mogą urosnąć nawet do 110 cm i ważyć 85 kg.

Z powodu ingerencji człowieka populacja tego gada zmniejszyła się drastycznie. Międzynarodowa Konwencja ds. Handlu Zagrożonymi Gatunkami zakazała polowania i handlu mięsem i skorupami tych żółwi.

źródło: tanie-loty.com.pl

Admin Zetolot.pl

Założyciel portalu Zetolot.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *