Myślisz o przeprowadzce? To najlepsze kraje do zamieszkania za granicą!

Jeśli zaczynasz myśleć o przeprowadzce, to zapoznaj się z najnowszym raportem Global Expat Index 2019, w którym przedstawione są najlepsze kraje na świecie do życia za granicą. Podejmij decyzję świadomie.

Przeprowadź się do najlepszego kraju

Jest wiele rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze miejsca, do którego chcesz się przenieść, od kariery po rodzinę przez jakość życia, koszty leczenia czy poczucie bezpieczeństwa. Globehunters postanowili znaleźć najlepsze miejsca na świecie, do których warto przeprowadzić się w 2019 r. Badania miały na celu przeanalizowanie szeregu ważnych czynników, tj. możliwe drogi kariery, koszty utrzymania, jakość życia. Oceniano 34 kraje skupione w OECD (Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju). Pełny raport i metodologię możesz sprawdzić na stronie Globehunters.

Co wynika z raportu?

Raport pokazał Islandię, która uplasowała się na pierwszym miejscu, co prawdopodobnie nie jest zaskoczeniem, ponieważ znajduje się na szczycie podróżniczych list wielu ludzi. Islandia zajęła pierwsze miejsce w kategoriach bezpieczeństwa i akceptacji migrantów. Poznaj całą dziesiątkę krajów najlepszych do zamieszkania:

  1. Islandia
  2. Austria
  3. Kanada
  4. Nowa Zelandia
  5. Niemcy
  6. Szwecja
  7. USA
  8. Australia
  9. Holandia
  10. Norwegia

Polska w ogólnym rankingu uplasowała się na 27. miejscu. Według raportu wynika także, że Meksyk znalazł się na pierwszym miejscu pod względem wskaźników zatrudnienia, kosztów utrzymania i kosztów opieki nad dziećmi. Natomiast Finlandia znalazła się na szczycie rankingu najszczęśliwszych krajów. Podpowiedzi otrzymały także osoby, które chcą długo żyć. Tu prym wiedzie oczywiście Japonia. A jeśli chcesz dobrze zarabiać pieniądze, tutaj Szwajcaria jest najlepszym wyborem. W Islandii z kolei jest jedno z największych na świecie skupisk marzycieli, autorów, artystów i muzyków, a wszystko ze względu na bajeczne otoczenie.

źródło: tanie-loty.com.pl

Admin Zetolot.pl

Założyciel portalu Zetolot.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *