Możesz przeprowadzić się na grecką wyspę i jeszcze ci za to zapłacą!

Andikitira zawiera w sobie wszystko, co kojarzy się z greckimi wyspami. Szmaragdową wodę, malownicze plaże, klify i nietkniętą przez człowieka naturę. Znajdują się tam tylko trzy miejscowości, zamieszkane przez 40 osób. A teraz możesz tam również osiedlić się i ty! W dodatku zapłacą ci za to!

Wyspa Andikitira ma zaledwie 24 km kwadratowe, ale jest prawdziwą grecką perełką. Znajduje się w połowie drogi między Peloponezem a Kretą, w dość odludnym miejscu na Morzu Śródziemnym. Tuż obok umiejscowiona jest większa wyspa Kitera. W wiosce o nazwie Potamos odkryto nawet najstarszy znany komputer analogowy, tzw. mechanizm z Andikitiry. Datowany jest na 150-100 lat p.n.e. i służył najprawdopodobniej do ustaleń astronomicznych: wyznaczania pozycji gwiazd, orbit, a nawet do odliczania czasu pomiędzy olimpiadami. Samo Potamos jest dawnym portem, obecnie zamieszkałym przez kilkadziesiąt osób. Z czasem jednak ich liczba coraz bardziej się kurczy, a stałych rezydentów przebywających przez cały rok na wyspie jest zaledwie 24.

Właśnie ze względu na zmniejszającą się populację, władze postanowiły ruszyć z kampanią mającą zachęcić nowych ludzi do zamieszkania na Andikitrze. Z pomocą przyszedł również kościół prawosławny. Proces selekcji jest dość skomplikowany, a pierwszeństwo mają rodowici Grecy, jednak jest szansa również dla innych mieszkańców UE. Jeśli zostaniesz wybrany przez specjalny komitet, możesz liczyć na dom, działkę do uprawy roli lub rozpoczęcia działalności gospodarczej oraz na miesięczne wynagrodzenie w wysokości 500 euro przez pierwsze 3 lata swojej obecności na wyspie.

Zasady wyboru nowego mieszkańca nie są do końca sprecyzowane, ale preferowane są rodziny z dziećmi. Poszukiwane są również osoby mające fach w ręku, np. piekarze, rybacy, rolnicy, budowlańcy. Oferta pojawiła się już kilka miesięcy temu, jednak postanowiono przedłużyć propozycję. Dla niezdecydowanych warto sprawdzić jakie są ceny biletów do Grecji. Można będzie często wracać lub być odwiedzanym.

Aby sprawdzić szczegóły projektu i zobaczyć czy ogłoszenie jest aktualne można się skontaktować z władzami wyspy:

Community of Antikythera
Antikythera, 80100
Tel.: +30 2736033004
Fax: +30 2736033471

źródło: tanie-loty.com.pl

Jedna myśl na temat “Możesz przeprowadzić się na grecką wyspę i jeszcze ci za to zapłacą!

 • 8 lipca 2019 o 23:20
  Permalink

  W kwestii spójności danych zawartych w tym artykule:
  – wspomniany mechanizm (komputer) nie został znaleziony wewiosce lecz w wodach okalających wyspę.
  – polecam sprawdzić pisownię nazwy wyspy, której dotyczy artykuł.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *