Majówka w Hiszpanii: 10-dniowa wycieczka dla 1 osoby z wizytą w Wenecji, zwiedzaniem Monako i więcej ( 849 zł ) !

Majówka w Hiszpanii ze zwiedzaniem Wenecji, Monako i wycieczką do Barcelony —>>> TUTAJ !!!

Costa Brava, zwana Dzikim Wybrzeżem, znajduje się w północno-wschodniej części Hiszpanii. Region słynie z ciągnących się kilometrami piaszczystych plaż, zatok z palmami i urwistych klifów. Panuje tu umiarkowany klimat śródziemnomorski, co zapewnia ponad 300 słonecznych dni w roku i przyjemne, letnie noce.

Ten symbol Katalonii, rozciągający się na długości ok. 200 km, tłumnie odwiedzają turyści. Miejscowość Lloret de Mar słynie z licznych klubów i rozbudowanej infrastruktury rozrywkowej, przypadnie więc do gustu miłośnikom życia nocnego.

Wybrzeże Costa Brava oferuje więcej niż tylko złote plaże i nocne rozrywki, pozwala także rozsmakować się w doskonałej kuchni katalońskiej, jednej z najlepszych w rejonie Morza Śródziemnego. Dominują tu owoce morza, ryby i świeże warzywa przyrządzane na wiele sposobów. Wielbiciele mięsnych przysmaków zagustują w lokalnej wołowinie i baraninie oraz tradycyjnie wyrabianej kiełbasie fuet. Na majówkę do słonecznej Hiszpanii zaprasza biuro Planik Travel.

Program wycieczki

Dzień 1 (28.04.2017): wyjazd z Katowic w godzinach popołudniowych, przejazd w kierunku Włoch.

Dzień 2 (29.04.2017): przyjazd do Wenecji w godzinach porannych. Zwiedzanie Wenecji: przejazd tramwajem wodnym na Plac św. Marka, spacer do Mostu Westchnień (obok pałacu Dożow), Ponte Rialto. Czas wolny. Przewidziany czas pobytu w Wenecji to 9 godz. Przejazd nocny w kierunku Hiszpanii.

Dzień 3 (30.04.2017): przyjazd na wybrzeże Costa Brava, czas wolny, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4-7 (01.05.2017- 04.05.2017): śniadanie, czas wolny, plażowanie, możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych. W wybranym dniu wycieczka do Barcelony (w programie m.in. najbarwniejsza hiszpańska ulica Las Ramblas z przepiękną, gotycką starówką, wzgórze Montjuic z Pałacem Narodowym, tarasem widokowym i obiektami olimpijskimi, perełki Antonio Gaudiego: Casa Batllo, Casa Milla, Sagrada Familia, zwiedzanie z zewnątrz). Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8 (05.05.2017): śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd w kierunku Monako w godzinach wieczornych. Przejazd nocny.

Dzień 9 (06.05.2017): przyjazd do Monako w godzinach porannych. Zwiedzanie (m.in.: Rampe Major, Place du Palais przed Pałacem Książęcym, wzniesionym na szczycie Rocher, małe uliczki z pastelową zabudową, Katedra św. Mikołaja, gdzie znajdują się groby biskupów i monakijskich książąt). Czas wolny. Przewidziany czas pobytu w Monako – 9 godz. Wyjazd w kierunku Polski w godzinach wieczornych.

Dzień 10 (07.05.2017): przyjazd w godzinach porannych na miejsce zbiórki.

Zakwaterowanie

Na wybrzeżu Costa Brava: w jednym z poniższych hoteli o standardzie 3* (lub innym o takim samym standardzie). Zakwaterowanie dokonywane jest na zasadzie ruletki (nie ma możliwości wcześniejszego wybrania hotelu).

Obiekty położone są w rozrywkowych, wakacyjnych kurortach, takich jak: Lloret de Mar, Blanes, Malgrat de Mar, Santa Susanna, Pineda de Mar, Calella. Maksymalna odległość hotelu od morza to 450 m. Śniadania i obiadokolacje serwowane są w formie bufetu. Każdy obiekt posiada basen, większość z nich wyposażonych jest również w klimatyzację w pokojach.

Przykładowe hotele:

 • Savoy Club Beach 3* Lloret De Mar
 • Florida Park 3* Lloret De Mar
 • Reymar / Reymar Playa 3* Malgrat De Mar
 • Riviera 3* Santa Susanna
 • Fergus Montemar 3* Pineda De Mar
 • Catalonia 3* Calella
 • Terramar 3* Calella

Rozkład jazdy

Wyjazd z: Katowice w godzinach popołudniowych: spod dworca PKS, ul. Piotra Skargi.

Połączenia antenowe (realizowane przy minimum 10 osobach; przy mniejszej liczbie osób: alternatywne połączenie autobusem liniowym lub połączenie kolejowe):

 • Warszawa: wyjazd spod dworca autobusowego Metro Młociny lub Wilanowska; dopłata 100 zł/os.
 • Łódź: wyjazd spod dworca autobusowego Kaliska; dopłata 90 zł/os.
 • Kraków: wyjazd spod Małopolskiego Dworca Autokarowego; dopłata 50 zł/os.
 • Opole: wyjazd spod dworca autobusowego ul. 1 Maja; dopłata 50 zł/os.
 • Wrocław: wyjazd spod dworca autobusowego ul. Joannitów; dopłata 70 zł/os.
 • Gdańsk: wyjazd spod dworca autobusowego PKS ul. 3 Maja; dopłata 150 zł/os.

Wycieczki fakultatywne:

Montserrat: całodniowa wycieczka do klasztoru benedyktynów. Dla chętnych istnieje możliwość skorzystania z wjazdu na punkt widokowy kolejką górską. Cena: ok. 42 euro/os.

Figueres: wycieczka do miasta, w którym żył i tworzył jeden z najbardziej znanych twórców sztuki współczesnej (Salvador Dali). Zwiedzanie surrealistycznego muzeum, które artysta stworzył sam w gmachu dawnego teatru. Po madryckim Prado jest to najczęściej odwiedzany przybytek sztuki w Hiszpanii. Wizyta w stolicy regionu Gironie. Cena: ok. 35 euro/os. Dodatkowo płatny bilet wstępu do Muzeum Dalego (12 euro/os.).

Rejs statkiem ze szklanym dnem: rejs statkiem ze szklanym dnem wzdłuż malowniczego wybrzeża Costa Brava, pełnego skalistych raf, urwisk oraz jaskiń. Cena: ok. 27 euro/os.

Oferta

 • 849 zł za 10-dniową wycieczkę autokarową do Hiszpanii (Costa Brava) dla 1 osoby, 5 nocy w hotelu 3*, śniadania, obiadokolacje, wizyta w Wenecji, zwiedzanie Monako, wycieczka do Barcelony i więcej (28.04.2017-07.05.2017).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *