Ma 23 lata i wkrótce będzie najmłodszą osobą, która była w każdym kraju na świecie

Taylor Demonbreun ma 23 lata i wkrótce może zostać najmłodszym człowiekiem, który odwiedził wszystkie 195 krajów na świecie. Dodatkowo zrobi to w najkrótszym czasie!

Ekstremalna podróż dookoła świata

Wielu podróżników marzy o zobaczeniu każdego kraju na świecie. Podróż dookoła świata jest jednak możliwa tylko dla nielicznych, przede wszystkim ze względu na czas i pieniądze. Większość z nas woli odkrywać nowe kraje na spokojnie, nie spiesząc się i delektując różnymi smaczkami. Są jednak ludzie, którzy po świecie podróżują wręcz błyskawicznie.

To właśnie do nich należy Taylor Demonbreun. Dziewczyna po skończeniu studiów na Uniwersytecie Vanderbilt w Stanach, postanowiła poświęcić cały swój czas na planowanie jedynej w swoim rodzaju podróży. Było to zajęcie podobne do pracy na pełen etat i zajęło jej aż miesiąc. Jednak efekty są zaskakujące.

W drodze do pobicia rekordów Guinnessa

W czerwcu dziewczyna wyruszyła w podróż, która ma pobić rekord księgi Guinnessa na najszybszą podróż dookoła świata oraz na najmłodszą osobę, która tego dokonała. Taylor rozpoczęła wyprawę od Dominikany, by przez kolejnych 9 miesięcy przemierzyć Amerykę Południową, Europę i Azję. Pod koniec lutego odwiedziła swój 90 kraj. Zostało jej jeszcze sporo do zobaczenia, ale jest na dobrej drodze, by pobić założone rekordy.

W wywiadzie udzielonym dla T+L Taylor stwierdziła, że największym wyzwaniem było pozbycie się stereotypów i obaw związanych z bezpieczeństwem w niektórych krajach. Okazało się jednak, że życzliwi ludzie znajdują się w każdym zakamarku świata. Problemem było również wyjście poza własną strefę komfortu. Z racji rodzaju podróży, dziewczyna przemieszcza się sama, co akurat dla niej stanowiło spore wyzwanie, z którym musiała sobie poradzić. Ze względu na tempo, niektóre kraje poznała jedynie pobieżnie, przez co odczuwa pewien niedosyt. Ale przecież zawsze może tam kiedyś wrócić!

źródło tanie-loty.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *