LOT zawiesza kolejną trasę do Azji przez koronawirusa! Wydłuża też zawieszenie lotów do Pekinu!

[AKTUALIZACJA]Polski przewoźnik ogłosił, że trasa z Budapesztu do Seulu będzie zawieszona do 8 kwietnia. Jednocześnie LOT zapowiedział też, że loty na oba lotniska w Pekinie będą zawieszone dłużej, a więc do 25 kwietnia!

Tak jak inni przewoźnicy, LOT borykał się z mniejszym zainteresowaniem pasażerów na niektórych trasach, jednak do tej pory zawiesił jedynie połączenia do Pekinu. W przypadku pozostałych tras, linia zredukowała tylko liczbę lotów na trasach z Warszawy do Mediolanu i Seulu, a także z Budapesztu do Seulu.

Teraz jednak ta ostatnia trasa będzie zawieszona – na oficjalnym profilu lotniska w Budapeszcie pojawiła się informacja, że LOT zawiesza połączenie z Budapesztu do Seulu do 8 kwietnia. Korea Południowa jest obok Chin i Włoch, jednym z głównych ognisk koronawirusa.

LOT wysłał nam w tej sprawie komunikat, w którym potwierdza, że „w związku rozprzestrzenianiem się koronawirusa 2019-nCoV i mniejszym zainteresowaniem podróżami LOT podjął decyzje o tymczasowej optymalizacji siatki połączeń na wybranych kierunkach”.

Oprócz zawieszenia lotów na trasie z Budapesztu do Seulu, przedłużony zostaje okres zawieszenia rejsów na trasie Warszawa-Pekin. Obecnie loty miały być zawieszone do 28 marca, teraz ten okres został wydłużony do 25 kwietnia!

Jesteśmy w stałym kontakcie z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego, a także z pozostałymi przewoźnikami w celu zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa naszych pasażerów i pracowników – czytamy w komunikacie LOT.

źródło: fly4free.pl

Admin Zetolot.pl

Założyciel portalu Zetolot.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *