LOT wystartował z Krakowa do Bukaresztu! Wiele nowości w tym sezonie

W dniu 1 kwietnia wystartowało bezpośrednie połączenie ze stolicy Małopolski do Bukaresztu. Ale to tylko jedna z wielu nowości, jakie polski przewoźnik przygotował dla pasażerów krakowskiego lotniska jeszcze w tym sezonie.

Pierwszy lot z Krakowa do Bukaresztu

Pierwszy samolot LOT-u z Krakowa do Bukaresztu wystartował w poniedziałek 1 kwietnia o godz. 20.25. Do obsługi połączenia LOT przeznaczył przede wszystkim samoloty Bombardier Q400, z których każdy może zabrać na pokład 78 pasażerów w trzech klasach podróży: biznes, ekonomicznej premium i ekonomicznej. Rejsy są realizowane według następującego rozkładu:

  • LO 649 KRK-OTP 20:25-23:15 poniedziałki, środy i piątki
  • LO 650 OTP-KRK 06:15-07:05 wtorki, czwartki i sobota

Adrian Kubicki, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej LOT powiedział:

Małopolska to jeden z najdynamiczniej rozwijających się regionów w Polsce, który przyciąga nie tylko turystów, ale również coraz więcej osób podróżujących w celach biznesowych. LOT we współpracy z Kraków Airport stale rozwija swoją ofertę. Po sukcesie naszych bezpośrednich połączeń z Krakowa do Chicago i Budapesztu, a także nieustającej popularności krajowych rejsów do Warszawy i Gdańska, jesteśmy pewni, że nowe połączenia do Bukaresztu i Dubrownika również okażą się sukcesem.

Rejsy do Bukaresztu zaplanowane zostały do końca października. Przewoźnik nie wyklucza jednak przedłużenia tej oferty także na sezon zimowy.

Polskie Linie Lotnicze LOT z krakowskiego lotniska – oprócz nowo otwartego połączenia do stolicy Rumunii – oferują także bezpośrednie rejsy do Chicago (3 rejsy tygodniowo), Budapesztu (6 rejsów tygodniowo) i Dubrownika (od 25 maja, jeden rejs w tygodniu), a także aż trzy połączenia krajowe. LOT oferuje 7 rejsów dziennie do Warszawy, jeden dziennie do Gdańska, a od 25 kwietnia dwa razy w tygodniu samoloty przewoźnika połączą Kraków Airport z portem Olsztyn-Mazury.

Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport powiedział:

Cieszy nas rozwój naszego narodowego przewoźnika w Kraków Airport. Bukareszt to kolejne połączenie ciekawej i różnorodnej oferty połączeń LOT-u, długo oczekiwane przez pasażerów. Jestem pewien, że nasza dalsza współpraca z LOT-em oraz pozostałymi przewoźnikami, wzmocni nas na pozycji lidera wśród europejskich regionalnych portów lotniczych. Pozwoli także na konsekwentny rozwój branży turystycznej i biznesowej Krakowa i Małopolski.

LOT w 2018 roku przewiózł rekordową liczbę ponad 8,9 mln pasażerów, o 2 mln więcej niż rok wcześniej. W tym roku polski przewoźnik planuje przewieźć 10 mln pasażerów. LOT używa dziś na co dzień 81 nowoczesnych samolotów. Przewoźnik ma w swojej rozkładowej ofercie już 111 połączeń na całym świecie.

źródło -tanie-loty.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *