LOT umacnia się w krajach bałtyckich – przejmuje bezpośrednie połączenie do Tallinna

W 2017 roku LOT zawarł umowę o strategicznej współpracy z narodowym przewoźnikiem Estonii – Nordiką. Przejęte zostało wtedy również 49% udziałów w jej spółce córce Regional Jet. Zgodnie z umową LOT zaczął sprzedawać bilety na wszystkie połączenia Nordiki, a tym samym poszerzył swoją siatkę połączeń o loty z Tallinna do Amsterdamu, Brukseli, Kijowa, Oslo, Sztokholmu, Trongheim, Wiednia i Wilna. Dzisiaj, 1 lipca 2019 roku Polskie Linie Lotnicze LOT i Nordica podpisały porozumienie o kontynuacji współpracy w zakresie oferowania bezpośrednich połączeń lotniczych z Tallinna.

Nordica jest najmłodszym narodowym przewoźnikiem w Europie. Jest kontrolowana przez rząd Estonii i swoją działalność zaczęła w listopadzie 2015 roku, zastępując Estonian Air, który kilka miesięcy wcześniej zbankrutował. Zgodnie z nową formułą współpracy część połączeń dotychczas realizowanych przez Nordikę będzie oferowanych bezpośrednio przez LOT. Dotyczy to między połączeń z Tallinna do Sztokholmu, Brukseli i – tak jak do tej pory – do Warszawy. Wszystkie rejsy realizowane będą nadal samolotami Bombardier CRJ900. Są one wynajmowane wraz z załogami od firmy Regional Jet, będącej wspólną własnością LOT-u i Nordiki.

Pozostałe połączenia Nordiki do Kijowa, Wilna, Kopenhagi, Wiednia i Trondheim zostaną zawieszone wraz z końcem lotniczego sezonu letniego, tj. od 27 października 2019 r.

Maciej Wilk, Członek Zarządu ds. Operacyjnych LOT, powiedział:

Na mocy porozumienia z Nordiką od 1 sierpnia 2019 r. LOT przejmie odpowiedzialność handlową za część bezpośrednich połączeń z Tallinna. Widzimy w nich interesujący potencjał biznesowy, ale jednocześnie dostrzegamy potrzebę ich handlowego wzmocnienia. Z tego względu wspólnie z naszymi estońskimi partnerami uznaliśmy, że to właśnie LOT długoterminowo będzie w stanie prowadzić skuteczniejszą konkurencję i zapewniać dogodne biznesowe połączenia Tallinna z kluczowymi ośrodkami w Europie – zarówno w postaci bezpośrednich rejsów, jak i oferty warszawskiego hubu. W ten sposób wzmacniamy strategię rozwoju LOT jako czołowego przewoźnika sieciowego w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

źródło: tanie-loty.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *