LOT powalczy o zniesienie wiz do USA dla Polaków !

LOT startuje z akcją, która może umożliwić Polakom ruch bezwizowy do Stanów. Do inicjatywy państwowego przewoźnika dołączyło właśnie pół tysiąca firm z branży turystycznej.

O sprawie pisze portal gazeta.pl. Żeby móc jeździć do USA bez wizy, musimy najpierw spełnić pewien warunek – amerykańskie służby muszą odrzucać mniej niż 3 procent polskich wniosków wizowych. Tymczasem w tej chwili jest to 5,9 proc.

Dlatego LOT ruszył z kampanią informacyjną, która ma pomóc Polakom poprawnie wypełniać wnioski wizowe. Dzięki temu zaś możemy zejść poniżej magicznej granicy 3 procent. Do akcji włączyła się właśnie Polski Izba Turystyki, która zrzesza prawie 500 podmiotów z branży, m.in. największych biur podróży, agencji turystycznych, właścicieli obiektów noclegowych.

– Wspólnie z LOT-em przygotowujemy specjalną broszurę informacyjną. Będzie ona dostępna w całej naszej sieci sprzedaży, na którą składa się 150 biur własnych i tysiąc punktów agencyjnych w całej Polsce. Mamy nadzieję, że będzie ona realną pomocą dla naszych klientów i przyczyni się do zmniejszenia liczby odrzucanych wniosków – powiedział „Gazecie” Grzegorz Baszczyński, prezes biura podróży Rainbow.

Służby konsularne odmawiają udzielenia wizy, jeśli podczas rozmowy pojawi się wątpliwość, że aplikujący zamierza wykorzystać wizy w innym celu niż deklarowany. Szans na wjazd nie mają też osoby z przeszłością kryminalną albo zarejestrowane wcześniej z powodu naruszenia przepisów wizowych – czytamy w portalu.

źródło Money.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *