LOT buduje hub w Budapeszcie. Od września nowe połączenia!

LOT konsekwentnie rozwija siatkę połączeń z Budapesztu. Już 22 września 2019 r. uruchomi bezpośrednie rejsy dalekodystansowe do Seulu, a 30 marca wystartuje z Węgier do sześciu nowych miast – do Sofii, Pragi, Belgradu i Stuttgartu, a także do Bukaresztu i Brukseli.

Od 30 marca 2020 r. liczba oferowanych przez przewoźnika połączeń ze stolicy Węgier wzrośnie do 12. Pasażerowie polecą bezpośrednio do Warszawy, Krakowa, London City, Bukaresztu, Brukseli, Stuttgartu, Pragi, Belgradu, Sofii oraz do Nowego Jorku, Chicago i Seulu.

Nowe samoloty w Budapeszcie

Do obsługi nowych połączeń europejskich LOT na stałe zbazuje w Budapeszcie dodatkowo trzy samoloty Embraer 195. Tym samym, od przyszłego sezonu letniego flota przewoźnika w Budapeszcie będzie liczyła pięć samolotów (razem z Boeingiem 787 Dreamliner).

Rejsy z Budapesztu do Seulu będą wykonywane Boeingami 787 Dreamliner z częstotliwością trzech połączeń w tygodniu, według rozkładu:

  • LO2001 11:25 – 06:05 (+1) BUD-ICN wtorki, piątki i niedziele
  • LO2002 07:35 – 12:20 ICN-BUD poniedziałki, środy, soboty

Rejsy do Pragi i Stuttgartu będą wykonywane z częstotliwością dwóch połączeń dziennie (oprócz weekendów). Do Sofii i Belgradu pasażerowie polecą z Budapesztu raz dziennie, siedem dni w tygodniu.

Zmiany w planach lotów

Wraz z uruchomieniem nowych kierunków z Budapesztu, LOT dokonał korekty wybranych rejsów. Na rzecz nowych połączeń do Seulu, w bieżącym sezonie zimowym LOT zmniejszył częstotliwości do Nowego Jorku z czterech do trzech rejsów w tygodniu. Natomiast rejsy do Chicago będą miały charakter sezonowy i będą wykonywane wyłącznie latem.

Jednocześnie ze względu na sytuację operacyjną spowodowaną uziemieniem Boeingów 737 MAX, LOT podjął decyzję o przesunięciu startu połączeń do Brukseli i Bukaresztu na 30 marca 2020 roku. Tym samym w nadchodzącym sezonie letnim pasażerowie z Węgier będą mogli wybierać spośród aż sześć nowych kierunków europejskich.

Źródło: materiały prasowe LOT

Admin Zetolot.pl

Założyciel portalu Zetolot.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *