Linia wykonała ponad 900 lotów do USA nielegalnie! Teraz ma zapłacić ponad 25 mln PLN kary

Amerykański urząd lotniczy FAA nałożył karę w wysokości prawie 6,5 mln USD na niemiecką Lufthansę, która przez ponad rok wykonywała loty do USA na dwóch trasach bez uzyskania stosownych zezwoleń.

W lakonicznym komunikacie FAA czytamy, że Lufthansa nie dopełniła formalności dotyczących operowania na 2 trasach. Na czym polega problem? Wszyscy zagraniczni przewoźnicy mogą wykonywać regularne połączenia tylko na lotniska, które są umieszczone w ich operacyjnych specyfikacjach, zatwierdzonych przez amerykański urząd lotniczy. Tymczasem Lufthansa nie dopełniła tych formalności. O jakie połączenia chodzi?

Pierwsza trasa to połączenie na trasie Frankfurt-San Diego, na którym w okresie  od 22 marca 2018 do 27 maja 2019 roku Lufthansa wykonała ok. 600 rejsów. Druga to połączenie z Frankfurtu do Filadelfii, gdzie w okresie od 28 października 2018 do 10 kwietnia 2019 roku Lufthansa wykonała 292 loty swoimi Airbusami A330 i Boeingami 747.

W efekcie FAA zdecydowała się nałożyć na Lufthansę karę w wysokości prawie 6,5 mln USD, czyli 25 mln PLN. Dlaczego jest ona tak wysoka? Z komunikatu urzędu wynika, że niemiecka linia złamała przepisy specjalnie i uruchomiła połączenia, choć przedstawiciele linii doskonale wiedzieli, że nie mają stosownych zgód ze strony FAA.

Co na to Lufthansa? W krótkim komunikacie niemiecka linia napisała, że będzie w tej sprawie w pełni współpracowała z FAA. Jednocześnie Lufthansa podkreśla, że urząd w żaden sposób nie odniósł się do kwestii bezpieczeństwa samych lotów ani pasażerów, które stanowią dla niemieckiej linii absolutny priorytet.

źródło: fly4free.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *