Lecisz w tym roku na all inclusive do Turcji? Czeka Cię miła niespodzianka

Popularność Turcji z roku na rok rośnie. A jej władze starają się zachęcać turystów do wybierania właśnie tego kierunku. Ceny też przyciągają, ale to nie wszystko. 

Teraz, jeśli korzystasz z opcji all inclusive, nie będziesz musiał jeść tylko w hotelu. Ciekawe? Pewnie. Bransoletki, które dostaniesz w hotelu pozwolą Ci również jeść w wybranych restauracjach poza nim. Ten zabieg ma jednak drugie dno.

Turcja zachęca turystów

Jak informuje rp.pl, taki zabieg ma ściągnąć więcej pieniędzy dla segmentu turystycznego. W 2018 roku turyści wydawali średnio 617 dolarów, o 2 procent mniej niż rok wcześniej. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ turyści wolą wykupić opcję all inclusive, która w ich osobistym przeliczeniu bardziej się opłaca niż wyjazd na własną rękę.Tym samym ograniczają swój pobyt do hotelu i nie wydają dodatkowych pieniędzy poza nim.

Stąd pomysł Stowarzyszenia Tureckich Przedsiębiorców Turystycznych TÜRSAB, które to wyszło z oryginalną propozycją do hoteli. Mają bowiem w ramach oferty all inclusive zachęcić gości do odwiedzania lokalnych restauracji i korzystania z ich dobrodziejstw kulinarnych.

Sprytny zabieg. Jak to będzie wyglądało w optymistycznej wizji TÜRSAB? Przyjeżdżasz do hotelu, dostajesz bransoletkę all inclusive, ale ona upoważnia Cię również do korzystania z wybranych restauracji. Te umiejscowione w pobliżu dyskotek i sklepów będą Cię kusić wydaniem dodatkowych pieniędzy. Może wejdziesz po obiedzie do tego czy tamtego sklepu i skusisz się na jakieś pamiątki, a może pomyślisz po kolacji, że dyskoteka na mieście to świetny pomysł? O to właśnie chodzi. O wydanie dodatkowych pieniędzy. No chyba, że jesteś twardy i umiesz powiedzieć nie krzyczącym wystawom sklepowym ?

Jeszcze nie wiadomo, w których miastach będą możliwe takie opcje.

źródło – tanie-loty.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *