Lecisz teraz do tego kraju? Uważaj, wszyscy obcokrajowcy będą objęci przymusową kwarantanną na wjeździe

Władze Izraela podjęły właśnie drastyczne kroki w związku z epidemią koronawirusa. Już od czwartku każdy, kto wjeżdża do kraju będzie musiał poddać się 2-tygodniowej kwarantannie. Jeśli myślałeś o tej podróży w najbliższym czasie, lepiej z niej zrezygnuj, bo nie zostaniesz wpuszczony na teren kraju.

Przymusowa kwarantanna

Jak informuje dziennik.com, decyzja izraelskich władz obejmuje wszystkie osoby wjeżdżające na teren kraju bez wyjątku. Nawet Izraelczycy, którzy wrócą teraz z podróży do domu będą musieli pozostać w nim przez najbliższe 2 tygodnie.

Benjamin Netanjahu, sprawujący obowiązki premiera mówi:

To jest trudna decyzja. Jest ona jednak niezbędna dla ochrony zdrowia publicznego, a ono ma pierwszeństwo. Taka decyzja będzie ważna przez dwa tygodnie.

Już od czwartku wszyscy obcokrajowcy będą

Od czwartku obcokrajowcy zostaną wpuszczeni do kraju tylko, jeśli będą w stanie udowodnić, że mają środki i możliwości na poddanie się kwarantannie domowej. Ci jednak, którzy będą chcieli zatrzymać się w hotelach nie zostaną wpuszczeni. To znaczy, że za kilka dni większość turystów nie zostanie wpuszczona do Izraela.

W Izraelu odnotowano na razie 50 przypadków zakażeń. Między 80 a 100 tys. osób przebywa obecnie w kwarantannie domowej.

źródło: tanie-loty.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *