Koronawirus jest już w Polsce

Dzisiaj w nocy otrzymaliśmy dodatnie wyniki pierwszego pacjenta, który ma potwierdzone zachorowanie na koronawirusa w Polsce – poinformował w środę minister zdrowia Łukasz Szumowski. – To pacjent w województwie lubuskim, leży w szpitalu w Zielonej Górze, czuje się dobrze – dodał.

O pierwszym potwierdzonym przypadku koronawirusa w Polsce minister zdrowia poinformował na porannej konferencji prasowej.

– Dzisiaj w nocy otrzymaliśmy dodatnie wyniki pierwszego pacjenta, który ma potwierdzone zachorowanie na koronawirusa w Polsce – powiedział Łukasz Szumowski. – To pacjent w województwie lubuskim, leży w szpitalu w Zielonej Górze, czuje się dobrze. Wszelkie procedury zadziałały zgodnie z tym, jak powinny działać – dodał.

– Osoby, które miały z nim kontakt, zostały poddane kwarantannie domowej – podkreślił minister.

Mówił, że pacjent zgłosił się do lekarza i telefonicznie otrzymał informację, żeby się skontaktować ze służbami sanitarnymi. Szef resortu zdrowia podziękował służbom sanitarnym za bardzo sprawne działanie, a także wojewodzie za odpowiednią karetkę do przewozu osób. – Pacjent został przewieziony do szpitala i tak jak zawsze to się dzieje, podobnie jak w Policach, wszystkie osoby, które miały kontakt z tym pacjentem, zostały objęte kwarantanną domową – zaznaczył Szumowski.

źródło: tvn.24.pl

Admin Zetolot.pl

Założyciel portalu Zetolot.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *