Kontakt z Działem Obsługi Klienta KLM – komunikat

Linia prosi klientów o wyrozumiałość i zachęca do korzystania z informacji i narzędzi dostępnych online

Warszawa, 19.03.2020 r. – W obecnej sytuacji zakłócenia ruchu lotniczego w wyniku epidemii koronawirusa, Centra Obsługi Klienta Linii KLM pracują we wzmożonym tempie. Linia otrzymuje dziesięć razy więcej wiadomości za pośrednictwem mediów społecznościowych i odbiera cztery razy więcej połączeń telefonicznych dziennie niż zwykle. Oczekuje się, że z powodu przyszłych odwołań kolejnych lotów, liczba zapytań jeszcze wzrośnie, a czas oczekiwania na odpowiedź może się wydłużyć. Ta sytuacja powoduje dużą niepewność wśród klientów. KLM dokłada wszelkich starań, aby pomóc wszystkim swoim podróżnym.

Powroty do domu – priorytetowa pomoc

KLM postanowił, że w pierwszej kolejności wsparcie ze strony Działów Obsługi Klienta będzie udzielone podróżnym, którzy pozostali za granicą, a powrót do domu jest utrudniony z powodu anulowanych lotów. Tych podróżnych KLM prosi o kontakt z swoimi Centrami Obsługi Klienta.

Pozostałe zapytania – zwroty, zmiany rezerwacji, inne prośby

Pozostałe zapytania kierowane do Centrów Obsługi Klienta będą obsługiwane w dalszej kolejności, a uzyskanie odpowiedzi może potrwać nawet kilka lub kilkanaście dni. W związku z tym KLM prosi swoich klientów o wyrozumiałość, a pracujący z domu pracownicy linii przygotowali film, w którym opowiadają o swojej pracy i zachęcają klientów do samodzielnego działania, o ile to tylko możliwe. KLM na swojej stronie internetowej udostępnił szczegółowe instrukcje oraz narzędzia, dzięki którym w wielu przypadkach pasażerowie sami mogą zmienić daty swoich lotów na inne, wystąpić z wnioskiem o wymianę biletu na voucher podróżny do wykorzystania w późniejszym terminie. Na stronie klm.pl, w części „koronawirus” lub bezpośrednio na updates.klm.com znajduje się komplet na bieżąco aktualizowanych informacji dot. koronawirusa, a wśród nich się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania takie jak między innymi: jak dowiedzieć się o statusie lotu, jak dokonać zmiany rezerwacji lub zwrot, jak działa voucher podróżny, czy uzyskam rekompensatę kosztów, jak KLM dezynfekuje swoje samoloty i wiele innych.

informacja prasowa

Admin Zetolot.pl

Założyciel portalu Zetolot.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *