Koniec akcji #LOTdoDomu. Co dalej?

Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomniało na Twitterze, że niedziela 5 kwietnia to ostatni dzień akcji „Lot do Domu”. Jednak z informacji przekazanych przez szefa Kancelarii Premiera Rady Ministrów Michała Dworczyka pojedyncze loty na mniejszą skalę będą się nadal odbywały.

Akcja #LOTdoDomu – ostatni dzień operacji

Dzisiaj (5 kwietnia) planowane są loty z Bergen (Norwegia), Dublina (Irlandia), (Wielka Brytania), Londynu i Saint Helier na wyspie Jersey (Wielka Brytania), Pragi (Czechy), Sztokholmu (Szwecja) i Zurychu (Szwajcaria).

Operacja „Lot do Domu” trwała od 15 marca, aby w związku z światową pandemią koronawirusa umożliwić powrót do domu polskim obywatelom i uprawnionym do tego cudzoziemcom. W jej ramach organizowane były rejsy czarterowe z różnych regionów świata.

Jak informował minister szef KPRM Michał Dworczyk akcja zakończy się w niedzielę, jednak pojedyncze loty na mniejszą skalę będą się nadal odbywały.

Co dalej? Jak dostać się do domu?

Resort spraw zagranicznych przypomniał w niedzielę na Twitterze, że akcja #LOTdoDomu dobiega końca, ale jak dodał, Polscy konsulowie nie ustają w pomocy Polakom na całym świecie. Konsulowie będą wspierać Polaków w powrocie na pokładach samolotów wysyłanych przez inne państwa unijne – poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Ponadto jak dodano do wpisu, konsulowie podejmują działania wspierające Polaków, którzy chcą wrócić do Polski oraz udzielają szczegółowych informacji o specjalnych regulacjach wprowadzonych w związku z epidemią, możliwościach przemieszczania się na terenie danego kraju, dostępności służby zdrowia i opieki medycznej, możliwościach noclegów oraz organizacjach wolontariuszy wspierających potrzebujące osoby.

Polski rząd zdecydował o przedłużeniu zawieszenia połączeń lotniczych do dnia 11 kwietnia 2020 roku włącznie. Ciągle nie wiadomo czy to zawieszenie nie potrwa dłużej.

Źródło: PAP, tanie-loty.com.pl

Admin Zetolot.pl

Założyciel portalu Zetolot.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *