Kolejne kraje zamykają granice! Również te z Polską (aktualizacja)

Dziś od rana napływają do nas informacje o tym, że wiele krajów postanowiło podjąć decyzję o wprowadzeniu restrykcyjnych kroków ze względów bezpieczeństwa. Granice wielu z nich zostają zamknięte w najbliższym czasie. Bądź na bieżąco i jeśli jesteś w drodze śledź komunikaty. Przeczytaj też: Koronawirus a podróże – wszystko co musisz wiedzieć, a bałeś się zapytać. Tymczasem kolejny kraj ogłosił zamknięcie swoich granic.

Ukraina zamyka granice

Mowa o Ukrainie. Jak dotąd odnotowano tu tylko jeden przypadek zakażenia, jednak rząd zdecydował się na szybkie działanie i ochronę społeczeństwa. Nie są znane jeszcze szczegóły czyli konkretna data zamknięcia granic. Jak informuje radio RMF FM, termin zostanie ustalony w najbliższym czasie przez ukraiński rząd. Jednak nowe zasady mogą obowiązywać nawet już dziś późnym wieczorem. Do 3 kwietnia w kraju zamknięte są szkoły i uczelnie, a także podobnie jak w innych państwach zakazano organizowania wszelkiego rodzaju imprez masowych.

A co u naszych drugich sąsiadów? Czechy wprowadzają stan wyjątkowy, który będzie obowiązywać 30 dni. Zakaz wjazdu do kraju mają cudzoziemcy, którzy podróżują z zagrożonych rejonów: Chin, Iranu, Korei Południowej, a także większości państw UE. Granica z Niemcami i Austrią będzie możliwa do przejścia w 11 miejscach (nie wspomniano o Polsce).

Z kolei Słowacja całkowicie zamyka granice dla obcokrajowców. Od jutra tj. 13 marca do kraju będą wpuszczani tylko jego obywatele i osoby mające tam stały meldunek. Zamknięto 3 lotniska. I podobnie jak w Izraelu, każda osoba która przekracza słowacką granicę ma przejść obowiązkową 14-dniową kwarantannę. Wstrzymano również lądową, publiczną komunikację międzynarodową.

Dziś pisaliśmy też o 30-dniowym zakazie podróży z krajów europejskich do USA. Takie informacje Donald Trump przekazał w wystąpieniu telewizyjnym. Nowe zasady będą obowiązywały już od piątku (północ). Już od jutra Indie przestaną wpuszczać obcokrajowców i zawieszają wszystkie wizy. A także władze Izraela podjęły właśnie drastyczne kroki w związku z epidemią koronawirusa. Już od dzisiaj każdy, kto wjeżdża do kraju będzie musiał poddać się 2-tygodniowej kwarantannie.

źródło : tanie-loty.com.pl

Admin Zetolot.pl

Założyciel portalu Zetolot.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *