Kazimierz Dolny: pobyt dla 2 osób ze śniadaniami lub z wyżywieniem, wellness i więcej !!!

Specjalna oferta dla Was dostępna jest —>>> TUTAJ !

Król Kazimierz Hotel & SPA

Artystyczna atmosfera, wyjątkowe widoki i bliskość przyrody to tylko część powodów dla których warto wybrać się do Kazimierza Dolnego. Warto skusić się na pobyt w hotelu 4* Król Kazimierz Hotel& Spa , gdzie w stylowym otoczeniu można odprężyć się i wypocząć.

XVII-wieczny spichlerz zbożowy kryje w sobie nie lada tajemnicę – luksusowy hotel łączący nowoczesność z tradycją. Ucieleśnieniem tej idei jest materiał, którego użyto podczas budowy ośrodka, czyli kamień zwany opoką. Niespodzianki nie kończą się po wejściu do środka, na przykład przy wejściu na patio znajduje się bar w kształcie łódki, która symbolizuje podróż sprowadzającą do miasta turystów.

Komfortowo wyposażone pokoje oferują odpoczynek w przerwie zwiedzania atrakcji turystycznych. Relaksujące spacery po okolicy można połączyć z odprężającymi seansami w saunie hammam, błotnej, fińskiej czy parowej z aromaterapią albo z hydromasażem na terenie basenu rekreacyjnego.

W restauracji serwowane są dania kuchni polskiej i międzynarodowej, nie brakuje także tradycyjnych potraw z okolic Kazimierza. Soki oraz potrawy są przygotowywane z lokalnych ekologicznych produktów.

Przejdź do zakładki Warunki i Szczegóły aby dowiedzieć się więcej o ofercie

Lokalne atrakcje

Wąwóz Korzeniowy Dół – należy do najpiękniejszych kazimierskich wąwozów. Z wysokich i stromych ścian zwieszają się korzenie, a ich plątanina tworzy wyjątkowy obraz.

Kościół św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja – położony przy rynku. Świątynia została ufundowana przez Kazimierza Wielkiego ok. 1325 roku i przebudowana ok. 1553, kiedy nadano jej cechy renesansowe. Turyści mogą podziwiać wspaniałe wnętrza, które zdobione są przez rzeźbione głowice pilastrów i bogate sztukaterie sklepień.

Ruiny zamku z XIV wieku – został wzniesiony z inicjatywy króla Kazimierza Wielkiego i miał służyć przede wszystkim ochronie miasta.

Kamienice braci Przybyłów – bliźniacze kamienice z początku XVI wieku, które są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych budynków na rynku. Ich frontowe ściany zdobią postacie biblijne, motywy mitologiczne oraz scenki średniowieczne i renesansowe.

Góra Trzech Krzyży – na wzniesieniu znajdują się postawione w 1708 r. trzy krzyże upamiętniające liczne ofiary zarazy morowej, która miała miejsce na tych terenach. Z góry rozciąga się widok na cały Kazimierz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *